| Ionutionut123 a întrebat:

Va rog frumos ajutati-ma urgent, am facut sex cu prietena mea acum 3 zile protejat si azi dimineata avea stari de voma, sunt constient ca nu s-a rupt prezervativul.Ea a luat decizia sa ia un test de sarcina si sa-l foloseasca sa vada daca e pozitiv sau negativ, iti arata testul de sarcina daca ai copil chiar dupa 3 zile? Dati-mi un sfat ce sa fac urgent, va rog frumos!

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Mergeti urgent la maternitate!

| Hitback a răspuns (pentru neutrino):

Iti bati *** de ei? laughing)

| Emilian65 a răspuns:

Asteapta trei saptamani, faceti un test de sarcina si vedeti daca veti fi parinti.

| SkyPilot a răspuns:

Nu poate avea simptome de sarcina decat dupa mai bine de o luna. Deci voma e de la altceva.
Testul de sarcina de la farmacie se face la 21 de zile de la contact. La 10 zile poate face test de sange in laborator.
Stati linistiti, ca nu e nici o problema.

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Stai linistit, starile de voma nu apar asa, dupa 3 zile laughing
N-are ce face cu un test de sarcina acum, este recomandat ca acesta sa se faca dupa cel putin 7-10 zile de la acul sexual. Daca v-ati protejat si prezervativul nu s-a rupt, nu aveti de ce sa fiti asa stresati. Nu ar strica ca prietena ta sa se documenteze ce e aia sarcina, cum si cand apar copii happy
E un lucru esential de stiut, daca esti femeie.
Relaxati-va! Deocamdata...laughing

| Pinocchio a răspuns:

Nu, trebuie sa treaca cel putin 4 saptamani dupa ultima menstruatie, ca testul sa poata arata sarcina.
Ati facut si inainte sex, cumva neprotejat?