| sweetgirl9 a întrebat:

Va rog frumos cat mai multe raspunsuri vreau sa aflu parerea voastra raspunsul cel mai detaliat primeste FUNDITSAA! eu am fost cu un baiat si m-am despartit de el dar eu in ca mai tin la el vad ca si el mai tine asa putin da nici el nu zice nimic nici eu si mi-e frica sa nu treaca chestia asta. Cum sa fac sa-l bag in seama nu vreau sa-l iau cu buna ce faci ca tot eu m-am despartit de el si mi se pare aiurea... mie cam frica sa-i spun ce simt ma simt aiurea dar nu stiu cum sa-i zic. va rooogg ajutooor!

4 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Trebuie sa gasesti calea de a-l aduce inapoi. Tu ai rupt legatura, tu esti datoare sa o reinozi! Dar iti garantez ca a doua oara nu o sa fie ca prima oara. O sa fie ca o ciorba reincalzita! Buna, dar nu foarte buna!

| valy a răspuns:

Odata despartiti.si invatati unul fara celalalt.nu cred ca este o idee buna.deobicei dupa despartire unul dintre membrii cuplului este ranit.si va cauta razbunare...sau nu va mai fi ca inainte.
Sfatul meu este sa mergi mai departe.sa iti cauti un alt baiat ca mai are balta pestehappy

| sweetgirl9 explică:

M-am impacat cu el!love struck de fapt el a venit la mine :X si e totul ok ...pana acumlove struck

| daremyth a răspuns:

Nu stiu exact ce sa-ti spun, am fost cu un baiat un an de zile Eu dupa care m-am despartit de el dupa un an de zile ne-am impacat.eu am facut primul pas eu l-am cautat eu l-am atatat si uita-ne si acum dupa 2 ani de la impacare tot impreuna... daca ai avut un motiv bun sa te desparti de el reflecteza asupra motivului si vezi cum poti sa il dezarmezi. Mai simplu daca poti trece peste partea care te-a deranjat sau daca ii poti spune lui ce a gresit si el incearca sa corecteze ceva la el...atunci sigur si el tine la tine, iar daca dupa ce tu te-ai gandit la toate posibilitatile si realizezi ca de fapt motivul tau a fost foarte bun si ca oricum nu o sa se schimbe nimic treci peste si fi atenta la ce a mers si ce nu a mers in relatia asta. ce ai inteles tu din ea si ce o sa faci pe viitor cu ceea ce ai inteles si ai invatat.Problema balta are peste nu se pune pentru ca da are pesti dar nu toti sunt auriitongue! si eu zic ca relatie e asa cum o faceti sa fie nu cred dupa ce v-a despartiti si va impacati e o reactie de mijloc adica de bine dar nu f bine, nu eu zic ca relatia poate sa mearga ori f bine ori deloc, dar binisor nee