| bibitza4bibitzu a întrebat:

VA rog frumos lamuriti-ma si pe mine. Am luat marvelon28 cam un an si ceva dupa care am intrerupt vreo jumatate de an iar acum am inceput iar sa le iau. Dar s-a intamplat ceva ciudat menstruatia m-a tinut doar 2 zile a curs si foarte putin o picatura in a treia (nici in a 2-a nu a fost foarte abundenta)E vreo problema cu asta? Daca intretin relatii sexuale acum se poate intampla ceva? Mentionez ca in perioada in care am luat marvelon 28 1 an si ceva le-am luat pentru reglarea menstruatiei si pentru ca aveam dureri imense. Dar atunci nu intretineam relatii sexuale. Nu mi s-a mai intamplat sa tina menstruatia doar 2 zile. E ceva rau in asta e cazul sa-mi fac griji? Nu vreau sa ma risc si de aceea vreau sa fiu sigura daca sunt protejata acum.

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Protejata esti, dar se pare ca Marvelonul nu mai este potrivit pentru tine. De aceea trebuie sa mergi cat mai repede la medicul ginecolog care ti-a recomandat reinceperea tratamentului cu marvelon pentru a vedea ce e de facut (probabil pentru a schimba contraceptivele incepand cu luna viitoare).

| bibitza4bibitzu explică:

Pey chiar medicul mi-a recomandat marvelonul...