| Elena4012 a întrebat:

Salut.
Am o problema.
Luna aceasta am avut 2 relatii sexuale in care in ambele le-am intrerupt socotind incorect ceea ce fac,deci fara a ejacula.
Si mi-a venit asa zisa menstruatie mai devreme cu o zi,dar sa zic ca menstruatia a fost redusa,dar cu cheaguri,dupa miros crampe culoare, era menstruatie, dar nu stiu din ce motiv era redusa, m-a tinut ca de obicei 3 zile, pot ramane insarcinata?
Sau este si o dereglare dat faptul ca am luat escapelle in decembrie?
Menstionez ca sînii sunt moi, si alte simptome nu am.
Dar mai vreau sa zic ca am racit si la picioare si am gatul inflamat putin.
Poate influenta asupra menstruatiei?
Va rog mult

9 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Sanii sunt moi mereu. Nu stiu de ce tot ziceti de sani in perspectiva unei sarcini...
La raceala daca e sa influenteze, face menstra mai abundenta, nu mai redusa.
De la escapelle nu prea are cum sa fie pentru ca daca te dereglai, te dereglai de atunci. Nu peste 4 luni
Nu cred nici ca esti gravida, desi sa stii ca nu mereu e musai sa se ejaculeze in tine. Barbatii elimina cantitati mici de sperma si inainte sa ejaculeze deci..mare grija.
Cred ca esti tu paranoia. Menstra nu e identica luna de luna la nimeni.
Nu inteleg de ce zici "asa zisa menstruatie"...

| Elena4012 explică (pentru sofisis):

Pentru ca prima zi a fost redusa,pe cand lunile trecute cand incepea, era un pic abundenta, dupa se reducea
Am zis de sini pentru ca citisem ca cand are loc implantarea sinii devin mai sensibili si mai tari, sfarcurile isi schimba culoarea
Sa zic sincer, imi ies din minţi deja.

| Elena4012 explică (pentru sofisis):

Si escapelle deregleaza menstruatia timp de 6 luni, in prospect este indicat
Cat de lichidul seminal
Pot zice ca penisul lui parca era uscat inainte de al introduce
Ca mai verificam si asta)

| sofisis a răspuns (pentru Elena4012):

Timp de 6 luni, poate fi un efect advers dar nu e musai si nu deregleaza pe sarite. Daca 3 luni ti-a venit normal sa deregleze in luna a 4 a.
Nu are nici o importanta ca era uscat inainte. Eliminarea aceasta de mici cantitati se intampla in timpul sexului iar barbatii nu simt.
Totusi, repet, nu cred ca esti insarcinata.
Si nu, nu se intaresc sanii, nu devin mai tari si nu isi schimba culoarea.

| Elena4012 explică (pentru sofisis):

A inceput sa am o scurgere roz
Ce poate fi?

| sofisis a răspuns (pentru Elena4012):

Cand s-a terminat menstruatia?

| Elena4012 explică (pentru sofisis):

Pe 3 aprilie

| Elena4012 explică (pentru sofisis):

Dar la moment sunt cam racita si am gatul inflamat, am luat o pastila ca antibioticul
Poate influienta acea sangerare?
Deja s-a oprit sangerarea

| sofisis a răspuns (pentru Elena4012):

Au fost reziduuri probabil. Nu. Antibioticul nu afecteaza ciclul.