| anonim_4396 a întrebat:

Va rog frumos un sfat!
Am fost sa donez sange si aqolo mi- a luat sange dintr o mana ca sa mi aflu grupa sangvina si daca am sangele"bun"!
OARE S-AR FI VAZUT DACA AS FI FOST INSARCINATA?

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu s-ar fi vazut, nu se fac teste de sarcina. Erai obligata sa declari daca aveai suspiciunea de sarcina.

| AlinaaAli a răspuns:

Buna,
Din cate stiu eu nu se fac analize la sange pentru sarcina!
Si ei, ti-au luat sange pentru analize ca sa vada daca nu ai ceva boli pe care sa le transmiti si celorlalti la care ajunge sangele donat de tine!
Chiar daca ai fi fost insarcinata, nu aveau cum sa isi dea seama, din moment ce acel lucru nu i-a interesat, trebuiai sa spui tu acest lucru daca banuiai asa ceva!

| Adina77 a răspuns:

Nu.
Pe ei ii intereseaza bolile.
Si n-or sa puna reactivi pentru hormonii de sarcina.

| Apollometheus a răspuns:

Sa se cunoasca dupa culoarea sau aspectul general al sangelui ca esti insarcinata? Nu, niciun doctor nu iti poate spune asta cu certitudine. Exista factori si factori, numa din aspectul sangelui nu se vede. In schimb, daca iti faci un test de sange in privinta asta, poti afla daca esti sau nu insarcinata. Numai ca e mai putin dureros sa mergi la un ginecolog. Sper, ori ca esti insarcinata, ori ca nu, ca rezultatul sa fie pe placul tau!

| BonneLess a răspuns:

Da. La analize iti iese daca esti insarcinata, doar daca ti-a luat si urina.