| anonim_4396 a întrebat:

Va rog sa aveti rabdare sa cititi x_x.

Acum vreo 2 saptamani am cunoscut un baiat, cu care vorbesc zilnic pe mess de cand l-am cunoscut. Am iesit cu el si cu prietena mea prin care l-am cunoscut de cateva ori. Dupa vreo 3 zile m-a intrebat daca as vrea sa fim impreuna, spunand ca chiar a ajuns sa tina la mine desi nu ma cunoaste de mult timp. Eu am spus ca nu, si el a spus ca nu va renunta asa usor, si tot felul de vrajeli oh go on. Apoi aseara m-a intrebat din nou, si i-am spus ca nu imi trebuie prieten. Acum m-a intrebat din nou, insa intr-un mod mai indirect, spunand tot felul de afirmatii gen " Chiar imi esti draga. Pacat ca nu iti trebuie prieten. straight face ". I-am raspuns sec " Vrajeli oh go on laughing." Apoi el a spus " daca tu spui. oh go on :* love struck ". Asta a fost cam acum o ora si de atunci nu a mai spus nimic. De obicei nu tace atat, in special pe mess, decat in cazul in care este plecat de la PC, dar atunci ar fi ' idle '.

Oricum, eu il cunosc de cateva luni din vedere, insa nu inceput sa vorbim decat de vreo 2 saptamani, si sincera sa fiu m-a atras de la inceput, insa l-am refuzat pentru ca el iasa seara de obicei, iar eu nu pot iesi atunci, si destul de multe fete umbla dupa el oricum. Oricum nu am destula incredere in mine ca pot sa mentin o relatie, am mai trecut prin asta.

Oare ce sa fac? Mi-e teama sa nu se fi suparat si pur si simplu sa nu mai vorbeasca cu mine deloc :-s. Chiar am inceput sa tin la el si chiar vreau sa fiu cu el, dar nu stiu ce sa fac, pentru ca probabil nu ma va mai intreba niciodata, pentru ca a insisat de multe ori sa fiu cu el, si probabil s-a saturat sa astepte. Mi-e teama sa nu se duca la alta.

Va rog sa ma ajutati chiar nu mai stiu cum sa reactionez x_x. Funda!

Răspuns Câştigător
nony
| nony a răspuns:

Mai scade din pretentii ca vin pretendentii.Continua tu sa fii arici, ca nici draq nu se mai apropie de tine.

10 răspunsuri:
| Komododragosh a răspuns:

AI pierdut deja ocazia draguto, nu trebuia sa aplici asemenea "tactici". Daca iti place de un anumit baiat, atunci ce rost are sa-l refuzi de atatea ori? De ce nu puteai sa fii sincera cu el si sa-i spui ca ti-e frica sa ai o relatie cu el? Nu este prea tarziu, du-te la el si spune-i ce simti cu adevarat despre el, insa daca el te refuza, atuncea ar trebui sa-l intelegi, caci ai avut deja ocazie, care ai irosit-o.
Mult succes iti urez draguto!

| Hash001 a răspuns (pentru Komododragosh):

Si ne mai intrebam de ce "ne refuza" uite de asta. laughing. Sa treaca la castraveti si dildouri ca noi ne-am saturat.

| Komododragosh a răspuns (pentru Hash001):

Astea sunt tactici de fete, pe care noi baietii nu putem sa le vedem mereu si nici nu putem sa le prezicem Nu e nevoie de asemenea cuvinte vulgare, e nevoie ca fetele sa fie sincere si mai curajoase, ele aplica tactici ca sa nu devina vulnerabile, asta facem si noi baietii pana la urma, insa fetele sunt mai sensibile, asa ca de-aia ele aplica tactici. Sinceritatea si comunicarea fac ca un cuplu sa devina fericit, astea conteaza cel mai mult!

| Hash001 a răspuns (pentru Komododragosh):

Iti place de el? Raspunde-i simplu: esti dragut mai vorbim. Da-i o speranta. Noi cand primim un raspuns "negativ" mergem la alta si cea care a zis "nu" ramane cu ochii in soare. Care e de vina?

| Komododragosh a răspuns (pentru Hash001):

Este logic ce spui tu, suntem tineri si nu putem sa stam pe loc dupa o fata complicata, nu suntem nici ghicitori si nici cititori de ganduri ca sa ne dam seama daca fata vrea sau nu cu noi.

| BloodyBlade a răspuns:

Spune-i ca dupa ce o sa va cunoasteti mai bine ti-ar face placere sa stai cu el pentru ca si tu tii mult la el, dar crezi ca cu timpul fiind doar amici relatia voastra va progresa si veti putea fi impreuna! Sper ca te-am ajutat! Bafta!

| DiiiAnAaaa a răspuns:

Ce`ti mai place sa te joci cu baietii!

| bianca_4393 a răspuns:

Incearca sa schimbi subiectul si atrage-l de partea tathinking

| Reyko95 a răspuns:

Sti Incearca sa ii spui asa "Mai tii minte ca mi-ai pus multe intrebari de acelasi fel De mai multe ori?" si el cred ca zice da...Si tu ii zici
"Sti m`am gandit bine...si cred ca putem avea o relatie..."
Sper ca te-am ajutat
Deci Multa Bafta!

| Alexutzaaaaaaaaaa a răspuns:

Off ce complicata estistraight facespune`i ca vrei pentru ca nu ai nimic de pierdut daca te minte p`tine se minte singur incearca. poate o sa mearga si ce daca se tine fete dupa el... vo`r fi invidioase asta nu e trebuie tastraight facesperanta moare ultima incearcastraight facesi poate chiar o sa ave`ti o relatie frumoasa si nu uita ca pentru toate exista un inceput chiar si pentru o relatie:dFundaa?:d