| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca ne vom desparti? ca nu ma mai iubeste? de un timp vorbeste sec, dar nu mereu, are momente si momente. Azi de exemplu cand l-am intrebat daca vrea sa ne vedem mi-a zis ca nu simte nevoia, ca pentru el nu mai este asa important. Si totusi daca fac ceva fara sa stie se supara. Ne-am mai certat, eu plangeam(nu ma puteam abtine) si totusi ma impaca. Mi-a mai zis tot asa ca nu ii e dor de mine, ca nu ma iubeste..si totusi ma iubeste. Are stari schimbatoare. Nu stiu ce sa fac. Sa fiu indiferenta? Dar daca il pierd? Ceea ce nu as vrea pentru ca suntem de 4 ani impreuna si e foarte important in viata mea, am nevoie de el, chiar il iubesc. Dar nici nu pot rezista sa vad cum imi vorbeste urat sau mai rau, cum ma respinge. Ce sa fac sa il impac cumva? Numai de despartire nu vreau sa aud. Am slabit in ultimul hal din cauza lui, ca m-am consumat eu degeaba si mi-am facut mereu griji si acum scriu cu lacrimi in ochi. Am mare nevoie de un sfat de la cineva mai cu experienta. Vorbind cu prietenele e ca si cum as vorbi singura

5 răspunsuri:
| tuGatita a răspuns:

Off toate sunt raspunsuri bune, toti aveti dreptate nu stiu cui sa dau funda. va multumesc. si eu cred ca in mare parte am scapat azi de indoieli, frustari si temeri. cu ajutorul vostru!

| Biutzu a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el sa ii spui ca il iubesti si ca vrei sa fi cu el nu doar asa ca sunteti de mult timp impreuna ci, pentru ca ti mult la el, ca ar trebui sa iti spuna ce il framanta de nu are incredere pentru ca nu poti sa stai mereu cu acest stres asta daca nu vrea sa te piarda( il lasi cateva zile dar nu o saptamana si daca nu iti raspunde nu te mai complica spune-i ca s-a terminat)

| Kimmy22 a răspuns:

Buna, draga mea! Iti dau cateva sfaturi: pastreaza un echilibru intre dependenta si independenta. Comunica-i partenerului tau ca ai nevoie de el, dar nu-l presa prea mult ca sa nu se simta incoltit. Incurajeaza-l sa te asculte, aratandu-ti recunostinta atunci cand face acest lucru. In mod similar, arata-ti interesul atunci cand iti vorbeste. Trebuie sa fii constienta de faptul ca majoritatea barbatilor se comporta altfel decat femeile intr-o conversatie. Au nevoie de mai multa tacere si de mai mult timp de gandire.
Determina-l sa te aprecieze. Nu te astepta la complimente spontane, mai degraba spune ceva pozitiv despre tine si cauta-i aprobarea. Sper ca ti-am fost de folos cu aceste sfaturi si imi doresc sa va impacati! :*

| malinadaiana a răspuns:

Pff..complicata situatia, eu spun sa faci cumva ca sa va intalniti si sa discutati, sa il intrebi ce se intampla cu el si sa ii spui k il iubesti si nu vrei sa il pierzi, sau daca nu urmarestel... poate are pe altcineva, doar ca sa nu isi dea seama ca dupaceea il poti pierde cu totul, ai grija... funda? big grin

| fyoryno a răspuns:

In primul rand trebuie sa vorbesti cu el.....si sa ii spui...(nu stii ce crede si el) fa-l sa se simta iubit,dar incearca sa nu mai pui asa de mult suflet, asa e un baiat se schimba, se plictiseste apoi iar revine la sentimente bune, trebuie rabdare, ia-l incet, vorbestei dulce, fa anumite chestii care sal surprinda.