| BLUESEA a întrebat:

Va rog sa ma ajutati cu aceasta problema.
De cand a inceput liceul am in clasa un baiat super dragut care sta cu o banca in spatele meu dar pe alt rand
Cand ma uit in spate la el privirile noastre mereu se intanesc si stam asa cam 10 secunde.
Dar un coleg, prieten cu el si prieten bun cu mine, i-a spus despre mine. Din cate mi-a spus colegul meu baiatul de care imi place a spus : [ras] P*la mea asta e
Tot in ziua aceea el a chiulit de la ore iar eu am cerut pana la toaleta
iar atunci ne-am intanit iar el m-a strigat si mi-a spus ca s-au afisat rezultatele la examen. M-am dus sa ma uit am avut cel mai mare punctaj iar dupa m-am dus la el si l-am felicitat ca si el a trecut
In alta zi am ramas la liceu dupa ore acolo era un foisor iar el s-a asezat langa mine, apoi a venit vorba despre fostul meu prieten vorbeam cu fetele si o fata mi-a spus [ ea nu stie ca sunt indragostita de el] ca s-a uitat la mine cand am spus " nu mai sunt indragostita de fostul meu prieten sunt de altcineva " Si cam atat s-a intamplat intre mine si el

Deci ce credeti oare ma place?

Răspuns Câştigător
| VIRUSrooz a răspuns:

Pai merita sa incerci pentru ca daca ramai asa ce rezolvi
poate dai cu piciorul la o relatie frumoasa
daca nu ai curajul sa ii spui adevarul fata in fata spune-i pe mess
oricum ai face-o trebuie sa iti faci curaj si sa ii spui
pentru ca daca te gandesti ce rezolvi daca nu o sa ii spui o sa ramai tot in ceata asa daca ii spui adevarul poate ramaneti impreuna si daca nu asta e dar macar o sa stii un lucru sigur nu o sa mai fi in ceata
si din cate spui eu cred ca te place
batting eyelashes funditabatting eyelashes

3 răspunsuri:
| TitiDrLove a răspuns:

Te place dar nu stie sigur daca il placi si tu. Incearca sa ii spui direct asta si nu te mai feri ca nu ai nimic de castigat... spune-i in fata

| Piticutsss a răspuns:

Baietii spun gen "P*la mea, asta e." in prezenta altor baietii sa nu dea de inteles ca si lui i'ai place. Daca tot comunicati, de ce nu incerci sa il cunosti mai bine, cere'i numarul de telefon, id'ul. Fa tu primul pas, poate el nu are curajul. Nu fi timida, cu rusinea mori de foame [ stii vorba aia ]. Incearca sa te apropii de el mai mult, vezi ce lucruri ii plac, ce nu happy. Incearca sa discuti cu el, prima data ca amici / prieteni / colegi si mai apoi totul o sa vina de la sine. Bafta la baieti :*

| briana a răspuns:

Da te place dar nu e sigur daac si u il placi. Dai si u semne mai evidente si o sa vezi ca va merge bine.