| guardian_angel:X:X a întrebat:

Va rog sa ma ajutati. Deci prietenu meu este in bucuresti eu sunt in constanta si un prieten de a lui mi-a zis ca a facut accident cu motocicleta ca e la spital in stare grava si dupa 2 zile intra varul lui si imi zice ca e mai bine dupa cateva zile mi-a zis ca a murit si eu am plans fff mult dar toti prieteni mei mi-au zis ca nu e adevarat si nici eu nu cred ca e adevara pentru ca l-am vazut pe un chat sa fac sa cred sa sa nu crying

Răspuns Câştigător
| lovegirl15 a răspuns:

Nu cred ca trebuie sa ai incredere in toata lumea. Poate varul si prietenul lui si-au batut joc de tine, si nu a avut nici un accident.Trebuie sa crezi doar lucrurile pe care le vezi cu ochii tai, pentru ca altfel nu ai de unde sa stii daca sunt sau nu adevarate. Daca eu iti spun acum ca am vazut fantoma lui Michael Jackson bantuind prin casa la mine, tu ma crezi? Normal ca nu.Ca sa crezi un lucru trebuie sa vezi cu ochii tai.Asa ca nu crede chiar toate lucrurile pe care ti le spun oamenii.Mai sunt si persoane invidioase si rele. Poate varul si prietenul lui sunt invidiosi pe tine, pentru ca prietenul tau te iubeste, si a inventata asta ca sa va desparta.Ar fi bine sa te asiguri tu singura si sa afli cat de adevarat e ce au zis ei. Poate sa fie adevarat sau poate sa nu fie.Eu una nu as crede daca mi s-ar spune asa ceva de la o alta persoana ci m-as asigura eu.Fii optimista si gandeste-te ca totul e o minciuna de-a lor.Sunt sigura ca prietenul tau e perfect sanatos.Acum nu stiu ce sa-ti mai zic. Poate am sau poate nu am dreptate si poti sa nu iei in seama sfatul meu. Dar sper totusi ca ti-am fost de ajutor si sa se lamureasca totul.
Fundita plz?puppy dog eyes

2 răspunsuri:
| claudiu123 a răspuns:

rolling on the floor Mah dc il crezi pe dobitocu ala... n-a murit... Doamne Fereste dar nu-l crede pun pariu ca se simte mai binewinking Funda puppy dog eyes

| elena_4936 a răspuns:

Buna.pai nu stiu ce sa iti spun mi se pare un pic ciudat. da u nu ai incercat sa vb cu el? poate iti face el vreo faza aiurea? sau prietenii doar ca nu e de glumit cu lucruri din astea...