| Criss10726 a întrebat:

Unul din cei mai buni prieteni ai mei a murit aseara iar altul este in spital in stare grava(accident de masina)...ma doare inima, am plâns toata ziua, nu am trecut de o durere(moartea bunicii) ca pic in alta,e normal sa doara atât de tare? Sunt obosita psihic, mama spune sa nu mai plang atât de mult ca a fost doar un prieten nimic mai mult...Dar ma doare, nu plang cu intenție pur și simplu îmi aduc aminte de momentele fericite, lacrimile curg inevitabil.

Răspuns Câştigător
| eckblume a răspuns:

Doare atat de tare pentru ca esti o persoana foarte emotiva. Pari sa pui suflet in tot ceea ce faci, iar celor de langa tine le acorzi multa importanta, afectiune.
Descarca-te, plangi. Si emotiile negative au rolul lor.
Cand o persoana draga noua trece in nefiinta suferim, e normal.
Mama ta spune asta fiindca nu vrea sa dezvolti vreun episod depresiv, sa te vada mereu plangand. Se gandeste ca viata ta nu ar trebui sa se umbreasca din cauza acestor evenimente nefaste.
Sa iei niste pastile pentru durerile de cap sau un calmant. Draga mea, nu te lasa coplesita de emotii timp indelungat. Sanatatea ta va fi afectata. Gandeste-te la amintirile frumoase cu care ai ramas. Sigur mama ta se ingrijoreaza pentru tristetea ta.

2 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Este ok sa te simti asa. Cu timpul o sa treaca. Esti doar sensibila.

| Freya1 a răspuns:

Orce pierdere este dureroasa.Dar trebuie sa te întărește si sa te gândesti ca totul o sa fie bine.
Si bunica ta si prietenul tău s-au dus poate intr-un loc mai bun si asa vei avea un sprijin si un ajutor in plus de la ei.