| Krissu9500 a întrebat:

Va rog sa ma lamuriti si pe mine! :-| vreau sa`mi explice care`i faza cu anticonceptionalele? stiu ca sunt o metoda anticonceptie k nu`s asa proasta... ele se iau regulat? conteaza daca mai esti virgina sau nu? vreau o fata (de preferat cineva care foloseste) am vazut de 1000 de ori intrebari legate de cate pastile iau pe saptamana thinking` vreau si eu sa stiu care e faza` fundita` pentru cea mai buna explicatie :*`

3 răspunsuri:
| Simina1066 a răspuns:

Anticonceptionalele se iau regulat doar daca si actul sexual este regulat, scuze eu nu folosesc dar tata e medic si am trait in aceasta lume...Ok deci le iei inainte de actul sexual, pentru a nu ramane insarcinata. Daca stii ca nu este regulat (gen 2-3 ori pe luna) poti intrerupe luarea lor, insa daca e in fiecare saptamana nu prea poti, decat daca vrei sa ramai gravida.
Sper ca te-am ajutat!

| rainb0w a răspuns:

Parca nu erai proasta laughing)))!
Cum sa ramai gravida si in acelasi timp virginarolling on the floor.
Alo, gara, anticonceptionalele le iei ca sa nu faci un copil asa cum esti tu laughing.
Ce rost are sa fi virgina si sa iei pastilele alea? Sau tu inca crezi in povestea cu barza si zici ca daca iei pastile nu aduce barza copilu laughing.
Nu poti lua anticonceptionale de capu tau, unele iti fac rau, trebuie sa ti le prescrie un medic, nu stii daca corpul tau le suporta! Iar daca fat ` frumos pe cal alb nu se termina in tine, iar nu ai nevoie sa le iei, spune-i si tu sa foloseasca prezervativ! Decat sa risti sa patesti tu cine stie ce cu pastilele alea!

| Krissu9500 explică (pentru rainb0w):

laughing))) tare faza cu barza... nu eu eram curioasa pentru ca 1 la mine nu o sa mor virgina si 2 la mine p site-ul asta a vazut o gramada de intrebari despre anticonceptionale si stiam k le iei inainte sa faci sex dar nu stiam k se ia regulat tongue