| Gabytsa_8450 a întrebat:

Va rog sa raspundeti serios. Daca as face-o cand sunt pe stop si ejacueaza in mine, ciclul continua sau se opreste?

2 răspunsuri:
| anca13 a răspuns:

Contrazic pe Lauru. Apa nu este o metoda contracepriva in primul rand! Iar in al doilea rand, apa nu te fereste de boli.Cum sa iti bagi capatul de la dus in vagin? Exista irigator care e special pentru asa ceva.
. doamne ce mai poti auzi de la lume oh go on. Cel mai bine ar fi sa folosesti un prezervativ care te va ferii atat de sarcini nedorite cat si de infestarea cu anumite boli prin transmitere sexuala.Cat despre intrebarea ta, NU, ciclul menstrual nu se opreste daca el a ejaculat in tine.
Multa sanatate si numai bine!

| lauru a răspuns:

Gabita draga, acesta e un subiect care trebuie studiat de fetele cere isi incep viata amoroasa. s-ar evita multe neplaceri.iti dau unele sfaturi de care daca ai sa tii cont o sa-ti fie bine.in primul rand trebuie sa ii impui cu foarte mare hotarare iubitului sau baiatului cu care ai sa faci amor sa nu ejaculeze deloc. daca esti foarte hotarata multi baieti pot sa faca asta si o sa ai si tu parte de orgasme, altfel nu vei cunoaste adevarata placere iar la el va fi o palida placere si de foarte scurta durata.in caz ca nu poate totusi sa faca aceasta ii interzici in mod clar sa ejaculeze inauntru. orice baiat poate sa isi dea seama cand e pe punctul de a ejacula si poate sa iasa la timp pentru a evita tot felul de neplaceri.isi poate descarca hormonii oriunde, nu trebuie sa te ia drept prezervativ.il poti ajuta si tu sa isi controleze ejacularea daca atunci cand il vezi foarte excitat avand tendinta sa se miste mai repede si respira sacadat si mai repede ii impui sa se opreasca brusc si ramaneti cateva minute nemiscati si eventual el sa scoata penisul aproape de tot din vaginul tau, ramanand cam 2-3 centimetri inauntru. daca vei face asta de mai multe ori cu el pe langa ca veti trai placerea mult mai mult timp amandoi, te va si aprecia ca o experta in actul sexual. daca totusi inevitabilul s-a produs si el a ejaculat in interiorul vaginului tau atunci fugi repejor la dus si introdu jetul de apa de pe furtunul de dus dupa de in prealabil ai scos stropitoarea din capatul furtunului in vaginul tau si spala bine bine cu apa iar astfel scapi de toate pericolele. dar trebuie facut aceasta imediat nu dupa 5-10 minute ca s-ar putea sa fie tarziu.si ca sa fii asigurata si impotriva altor pericole care mai apar in cazul relatiilor cu mai multi barbati sau mai multe femei, acela al bolilor venerice este imperios necesar ca imediat dupa incheierea actului sexual efectuat fara prezervativ sa procedezi cum ti-am spus mai sus cu dusul, dar impotriva bolilor de tot felul trebuie sa speli bine si cu sapun chiar cat poti ajunge cu degetelele inauntru vaginului. unele sapunuri s-ar putea sa mai irite dar trece.bineinteles,poti folosi si prezervativ si atunci unele neajunsuri sunt evitate dar nu e la fel.in primul rand placerea e mult diminuata si apoi poate nu tii in permanenta un prezervativ la tine pentru situatii de urgenta.iti doresc succes si un ultim sfat foarte important, intotdeauna ingredientul cel mai bun si in acelasi timp si paznicul cel mai devotat in amor este iubirea.