| Dєєค a întrebat:

Va rog sa scuzati categoria. Problema mea sta asa: eu nu vorbesc u tata, nu avem subiecte comune, e foarte sever si nu pot sa ii spun problemele mele, etc. Intr-o zi la masa a inceput sa imi puna intrebari stupide gen " cu cine vorbesti pe mess?" " despre ce?" " tu ai secrete?" " imi dai exemplu de unul?" normal ca nu i-am zis nimic. Si incepe el sa imi zica cum un coleg de al lui de servici se pricepe foarte bine la calculatoare si ca poate afla ce vorbesc eu pe mess si ca am prieteni care pot spune anumite chestii despre mine si i-am zis ca din moment ce nu are id si parola mea degeaba si m-a intrebat daca imi stie cineva parola si i-am zis ca nu [chiar nu o stie nimeni] si a zis ca aia se poate afla. Un prieten de familie mi-a reparat mai demult calculatorul si a zis tata ca prietenul lui poate vedea absolut tot ce fac eu pe calculator, adica bun cred ca poate vedea site-urile si asa mai departe, alea nu imi pasa dar nu cred ca poate vedea si arhiva de la mess thinking Tin sa specific, tata nu se pricepe DELOCC la calculatoare, ar avea nevoie de inca o persoana care se pricepe. Daca cineva se pricepe sa imi spuna daca intr-adevar parola se poate afla sau daca stiti un program cu care sa nu se poata intra in calculator. Multumescc muuuult. >Fundaa!big grin<

Răspuns Câştigător
| AlexanderTheG a răspuns:

Deci vad ca nu ai dat inca funda.o vei da mine, deci
Ai zpus ca tatal tau ti-a spus niste intrebari...blablabla...asta inseamna ca are niste dubi si cum spunea ca are un coleg care se pricepefoarte bine la calculatoare si daca tot un coleg de al tatalui tau tia instalat sistemul (o sa las vorba lunga si o sa iti spun direct)poate ala tia bagat si un keylogger fara sa stii tu si char daca vedeai ca instaleaza asa ceva nu stiai ce e cu ala.sa iti explic cum functioneaza asa ceva odata instalat el se face invizibil si nu il mai poti gasi doar cu o parola aleasa scrisa intru document text sau la run
keyloggerul asta odata instalat la fiecare 61 scec trmite tot ce ai facut tu la o adresa aleasa si afla tot ce faci tu absolut tot, parole, conturi jocuri siteurile porno la care te uiti la ce ora abosult tot.sau ala foloseste un program de remot control si vede tot ce faci(livelaughing)fara ca sa stii tu.nu cred ca ai inteles prea bine mai multe detalii pe adresa mea de mess:alexandru_druta94 si daca e vb de un keylogger te pot ajuta sa scapi de el
Acum sper ca imi dai funda da?(nu ca am nevoie de funda dar vad ca au multi mai multe funde ca mine)
PS nu deschideti usa la straini si babe

18 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Tactu merita impuscat.

| lolly a răspuns:

Draga exista un program care inregistreaza tot ce tastezi tutongue si se poate ascunde pe ctrl+... nu mai stiuhappy Incearca sa-ti stergi arhivele si sa setezi sa ti se reseteze dupa ce iesi de pe mess, sa nu se salveze nimic, ps, ai grija cand intrii pe pc sa dai restart la pc sau sa nu fie aprins. in caz ca i-a vreun program de genulhappypup.

Răspuns utilizator avertizat
| VacutzaRoscata a răspuns:

Sterge toate arhivele cand vorbesti cu cineva, simplu.

| alonet a răspuns:

Varianta cea mai sipla e sa iei un stik de 4 gb sa intri pe ubuntu.ro sau ubuntu.com, iti pornesti calculatorul de pe stikul cu linux si nici hakerul hakerilor nu se va prinde de ceea ce faci tu in computerul tau laughing ca doar daca e ceva scoti stikul si ai rezolvat problema, cand vrei sa faci ceva intri pe windows foarte simpla treaba, si ca idee sunt tot felul de programe, cel mai bine ar fi sa ii scrii o scrisoare tatalui tau in colaborare cu mama ta daca te intelegi bine cu ea si sa incerci sa te apropii de el, daca nu vorbeste cu psihologul scoli daca tot nu sti ce si cum scrie-mi mesaj si iti raspund happy

| lucik93 a răspuns:

Exista multe programe de genul asta se instaleaza in calculator si odata instalat programul se camufleaza(astfel incat sa nu il gasesti) iar cel care a instalat programul poate sa vada(chiar si de la distanta) TOT ce se intampla in calculator siteuri, arhive de mess, parole etc orice... tatal prietenei mele sta in spania si a folosit un astfel de program pentru a vedea ce facea ea pe mess.nu am crezut pn nu a tras arhiva la imprimanta si ia aratato.deci da este posibil

| Daysee a răspuns:

Buna deea! happy
Adevarul este da se poate asa ceva este un program prin care o anumita persoana iti poate intra in calculator dar eu stiu acest gen de program doar ca nu este exact cum ai specificat tu.Aceea persoana iti poate intra in calculator doar cu permisiunea ta.Adica o sa iti apara ceva cu yes or no sau da sau nu.Eu doar asa stiu happy.Si da poate sa vada ce vorbesti pe mess.Dar nu uita poate sa intre in calculatorul tau doar cu permisiunea ta.Deci ai grija poate tatal tau e la calculator si prietenul sau ii spune ce sa faca si el va da yes sad.Fii atenta si incearca sa il imbunezi pe tatal tau nu stiu explica'i ca este foarte sever si nu ii poti spune problemele tale poate te va intelege.Iti urez mult succes si sper ca te'am ajutat kiss.Pa-paa wave kiss

| monymonika a răspuns:

Da, se poate afla foarte usor. Nu stiu cu exactitate programul. Iti sugerez sa iti stergi toata arhiva de pe mess. e simplu. Daca nu stii, uite asa: la fiecare contact, click dreapta, message archive. O sa-ti apara un fisier cu tot ce ai vorbit in fiecare zi cu respectivul contact. dai la fiecare data click dreapta si DELETE. si asa ai scapat. Si ca sa nu-ti umble pe siteuri, sterge in fiecare zi tot istoricul. Dar daca ai mozzila, intrii asa: la istoric, curata istoricul recent si selectezi: TOT. daca ai opera, intrii asa: pe casuta OPERA, la settings: Delete private data. Iar la Internet Explorer: tools: Delete browsing history.

sper ca ai inteles si sper ca te ajuta!winkingbig grin

| eL3cTr0 a răspuns:

Ok deci gandeste putin logic.un id de yahoo messenger nu se poate sparge gandeste-te ca Yahoo este o firma destul de mare si nu risca, ca cineva sa intre in baza lor de date pentru a fura / sparge o parola.Si da arhiva se poate vedea decat daca o ai setata sa se salveze happy. >Funda?< :]

| xRallu a răspuns:

In calculatorul tau se poate intra numai daca iei de la ceva un program special asa ca ai mare grija cu messu mi s-a intamplat mi'au fost sparte 4 id'uri pana acum...si stricat pc de un anumit virus de vreo 2 ori, sfatu meu...ia-ti un antivirus f bun si ai mare grija ce programe descarci si ce iti dau anumiti prieteni p messbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din moment ce cineva are acces la datele tale temporare, rezulta ca are acces la discul C:, deci si la arhiva mess. Sfatul meu: reinstaleaza-ti sistema, daca ai net wi-fi schimba-i parola. Cu siguranta nu va strica happy

| Anonimusss97 a răspuns:

Sa dezactivezi keylogger-ul tine apasat pe ctrl + shift + alt + H (in acelasi tp)

| alex890 a răspuns:

Ai grija ca la mess sa nu fie bifata iconita:Remember my ID and password.

| Cristian_8248 a răspuns:

Pai eu nu cred ca nu exista nici un program care sa intri in calculatorul altuia decat cu teamwiever.Deci eu zic ca nu exista nici un program. Sper ca te-am ajutat.

| LoveAnimalsForever a răspuns:

Eu cel putin stiu doar ca exista multe programe de spart parola insa daca nu iti stie id-ul nu are cum sa ti-o sparga

| AEC a răspuns:

Dupa cate am inteles acolo zici ca un prieten de a lui taicatu iti poate afla parola o poate afla daca iti da keylogger dar sa se uite pe ce site-uri ai intrat asta poate doar daca este pe calculatorul tau nu iti face griji schimba numele la messenger in alceva sau unde ai arhivele de exemplu excursie cu clasa si pune-le ascunse.

| spionul1 a răspuns:

Parola se poate afla usor eu am un program dar persoana caruia vreau sai aflu paroal trebuie sa vina la mine si sa isi introduca idul si parola pe programul care e la fel ca yahoo messenger.Pot sa-i zic ca nu merge messu meu si sal rog sa verifice cu idul si parola sa si ele ajung intr-un notepad care mi-a aparut intr-un loc dupa ce am downloadat si instalat programul de aflat parole.Mai e o cale prin care sa poti schimba parole intri in yahoo messenger si jos scrie frogot your password dai click si iti apare sa scrii idul caruia vrei sa il spargi si mai e un cod ti-l arata sa il scrii apoi treci mai departe si iti arata sa pui raspunsul care ti l-ai pus tu la prima intrebare cand tiai facut idul apoi al dai next si iti va aparea sa scrii al doilea raspuns de la a doua intrebare care a fost cand tiai facut idul.De asta daca mai ti minte raspunsurile nu le da la nimeni. Sper ca team ajutat.La revedere.

| alexanonim a răspuns:

Buna, da se poate sa-ti sparga parola dar doar daca are idi-ul crede-ma mie mi-a spart odata cineva paroa dar daca nu stie idi-ul e ok si oricum protejeaza-te ia-ti un antivirus fff bun mi-e mi-a intrat cineva in CALCULATOR si mi-la blocat noroc ca am u frate care e expert in calulatoare a fost 2 ani administrator de retea si acum lucreaza la Apple serios acum e in ro iti dau id-iul meu sa intri sa vb cu el chiar se pricepe si ti-l face luna! trust me alex.manea71e id-iul meu