| anonim_4396 a întrebat:

Va rog ziceti-mi cum sa nu mai fiu timid in prezenta persoanei iubite(fetei) cand merg sau merge pe laga ea/mine ma impiedic ori fac altceva jenant si cand vorbesc cu ea (o data la 1 luna, suntem timizi amandoihappy ) mi se schimba vocea si vorbesc mai repede si apasatsad Va rog raspuns bun, fun da cu merithappy
Dar fata a stat cu un baiat(foarte bun prieten cu mine) mai mic ca ea cu 2 ani si eu sunt cu ea in clasa... ea la parasit pe baiatul acela si de la o vreme se uite la mine si cand intorc pri virea la ea se face ca se uita in alta parte iar alt baiat i-a zis ca imi place de ea si ca vreau sa stau cu ea iar de atunci se uita la mine timidez mereuhappyFUNDA!

Răspuns Câştigător
| Amelya02 a răspuns:

Reactiile tale sunt ale unui baiat normal, partial timid.
In cazul asta, oricate metode ai incerca, orice sfat, va fi inutil. Totul depinde doar de tine, iar cu timpul te vei maturiza, te vei schimba.
Este o ramura a caracterului, iar deocamdata nu poti scapa de ea.

2 răspunsuri:
| Retardatus9000 a răspuns:

Dar si ea e rusinoasa cu mine cand vorbeste cu mine face o fata mai draguta, mai gingasalaughing.

| Andraaa_8507 a răspuns:

Buna! In primul rand ar trebui sa vorbiti mai des ( nu odata pe luna ) pentru ca atunci ati fi mult mai detasati, sa incerci, desi e greu, sa o privesti ca pe oricare alta fata insa careia ai sa ii spui cateva cuvinte mai alesebatting eyelashes. Ar trebui sa incerci sa deschizi un posibil subiect,, voi" sa vezi daca are sau nu niste sentimente deosebite pentru tine, desigur trebuie sa fii si putin discret. multa bafta!