| BlueDreamsss a întrebat:

Va rooog dati-mi un sfat...sunt impreuna cu un baiat de trei zile si inca nu ne-am sarutat eu am 12 ani si nu m-am mai sarutat niciodata cu nimeni si imi e frica caci nu stiu sa sarut...chiar ma inteleg super bine cu el si imi e frica. ce sa fac? (dau funda pentru cel mai folositor raspuns)

7 răspunsuri:
| raspunz a răspuns:

Pai nu trebuie sa-ti fie frica, sarutul este ceva normal, vine de la sine, vă lipiți buzele și faci ce crezi tu că e bine, te iei după el și gata. Nu este greu deloc. Poți exersa cu o oglindă, să vezi cum e, sau să încerci să-ți săruți pumnul strâns între degetul mare și arătător, dar nu o să te ajute prea mult. Când vine momentul fă ce e plăcut pentru tine, și ia-te după el. Când mai vezi cupluri care se sărută în filme la televizor uită-te să vezi ce fac ei și fă ca ei.

| mariamarybu a răspuns:

E mai mic sau mai mare ca tine?

| BlueDreamsss explică (pentru mariamarybu):

Este mai mare cu 3 anisad

| mariamarybu a răspuns (pentru BlueDreamsss):

Si eu primul meu sarut l-am avut cu un baiat mai mare ca mine cu 3 ani si m-am simtit exact ca tine. Daca si el isi doreste asta ar trebui sa faca el primul pas stiind ca esti mai mica si nu atat de experimentata. Totusi, cum au spus si cei de mai sus, incearca sa faci tu primul pas. dar nu asa brusc si pe neasteptate ca poate nu o sa-i placa. Cand stati pe o banca sau pe iarba apropriete cu privirea de el sau pune-ti capul pe umarul lui si spune-i:" Saruta-ma!" sau " Ma saruti?". Mie imi suna mai binemetoda asta, dar na. vezi tu. iti urez succes.

| bogdan1413 a răspuns:

Nu te grabi cu saruturile din primele 3 zile.Prima data poti sa ii dai un pup pe obraz, cand te intalnesti cu el la fel apoi incearca sa il pupi pe gura fara sa iti fie frica sau rusinewinking Succes

| BlueDreamsss explică (pentru bogdan1413):

Pai pe obraz l-am sarutat si azi dar pe gura...sad

| BobbyTheOne a răspuns:

E simplu happy te apropii de el, din ce in ce mai mult cat stati undeva jos, pe o banca sau pe iarba...important e sa fiti singuri happy te apropii de el, cam 80% din distanta, il privesti in ochi, si il lasi pe el sa faca distanta aia de 20% happy o sa iasa binewinking te saruta el, dar de fapt tu il saruti happy