| Adytza09z a întrebat:

Va salut as dori sa va intreb urmatoarele:
Am facut sex la inceput neprotejat cu prietena mea, am facut sa zic asa vreo 2 min max apoi am simtit ca mi dau drumu a curs foarte putin, apoi am pus prezervativu si am facut asa vreo 5 min.
Intrebare; am vazut ca prietena mea la sfarsit dupa ce am terminat avea un mucus in vagin gen alb, groasa si se intindea dar era asa pe pete.
Nu era transparent stiti era cumva mucus fertil eu stiu ca ala e incolor.
Ciclu ei este de 31 de zile luna trecuta i-a venit pe 13 si a tinut-o 5 zile iar contacutu a fost pe 8 luna asta.
Pe 13 asa trebuie sa i vina dar ak vad ca n-are nici o simtoma.

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ciclul menstrual al prietenei tale poate fi considerat ca fiind de tip regulat daca are mereu lungimea de 31 de zile si daca de obicei de fiecare data, ziua de incepere a urmatoarei menstruatii a fost in general respectata sau menstruatia s-a pornit intr-o zi foarte apropiata de cea calculata, fiinda doar atunci ciclul poate fi considerata ca fiind practic REGULATA. Avand in vedere aceste argumente se poate aprecia ca sexul amintit a fost intretinut cu 5 zile inainte de data de incepere a menstruatie, reiese foarte clar ca sexul a avut loc in perioada celor 9-10 zile 100% nefertile situate inaintea menstruatiei. Poti sa te linistesti complet fiindca este cunoscut faptul ca potrivit determinarilor stiintifice si medicale in ultimele 9-10 zile ale oricarui ciclu menstrual indiferent de caracteristica si lungimea acestuia in cazul ciclului menstrual de tip REGULAT, niciodata si in nici-o situatie, in aceasta perioada a ciclului NU poate exista un OVUL VIABIL in uterul femeii. Din acest motiv in aceste ultime 9-10 zile ale c.m. SPERMA poate fi ejaculata de catre barbati in vagin la terminarea fiecarui contact sexual in mod voit/intentionat, fiindca spermatozoizii care exista in SPERMA chiar si in cazul in care reusesc performanta ca printr-o minune sa patrunde in UTER, nu vor gasi niciodata un OVUL VIABIL pe care sa-l si fecundeze si aceasta sa se transforme intr-o sarcina. In aceste conditii chiar si daca ar fi ajuns sperma in vagin, formarea sarcinii devine absolut IMPOSIBILA. In mod sigur menstruatia se va porni la data preconizata adica peste 3 zile. Multa sanatate!

| Adytza09z explică (pentru corbulalbrosu):

Mersi colegu asa sper sa fie

| Alexuta921 a răspuns:

Asa e normal genius, plus ca s-a amestecat si cu sperma ta.
Logic?

| Adytza09z explică (pentru Alexuta921):

Nu mi am dat in ea cand am simtit am scos si pus prezervativ

| Alexuta921 a răspuns (pentru Adytza09z):

Whatever, tot e normal. N-ai de ce sa iti bati capul.