| ValiAdrian a întrebat:

Va salut! Este prima postare pe TPU, sper sa aveti rabdare sa cititi ceea ce urmeaza a va prezenta.In urma cu aproximativ 9 luni m-am mutat intr-un nou oras situat la vreo 300 km fata de cel in care am locuit inainte.Problema cu care ma confrunt este urmatoarea:imi place de o fata, care este mai mica decat mine cu 5 ani si care locuieste in orasul de unde eu m-am mutat.Pe fata respectiva am cunoscut-o in urma cu vreo 4 ani si de atunci am discutat foarte putin.Practic,ne salutam cand ne intalneam si cam atat! Acum 2 luni am vizitat niste prieteni din vechiul oras. Intamplarea a facut ca pe strada am intalnit-o pe aceasta fata, ne-am salutat, am discutat putin.Tin sa precizez ca pe fata respectiva nu am mai vazut-o pana acum 2 luni, timp de 2 ani.Mi-a placut modul in care a evoluat.M-am "trezit" in situatia ca imi place mult de ea.E un sentiment pe care nu il pot uita, o stare care m-a cuprins.Am vorbit cu ea acum 2 saptamani pe facebook,am incercat sa legam o conversatie, dar sincer, lucrurile nu au evoluat asa cum imi doream.De atunci,nu am m-ai cautat-o, cei drept, fiind si foarte ocupat! Considerati ca diferenta de varsta dintre noi ar fi prea mare astfel incat o eventuala relatie sa mearga? Ce sa fac in continuare? Sa astept sa mai creasca (ea e la liceu) si sa o caut peste ceva vreme? Sa incerc sa ma apropii de ea prin intermediul retelelor de socializare? Sa-i spun ca imi place de ea pentru a obtine o reactie din partea ei? Imi place mult de ea si nu stiu cum sa reactionez! Se mai intampla! Pana acum nu aveam probleme de genul acesteia. Discutam cu fete fara nicio problema! De data asta nu pot da dovada de aceeasi libertate de exprimare. Ceva ma impiedica din interior.Ma gandesc si la faptul ca o eventuala relatie ar fi dificila datorita distantei existente intre noi(cei 300de km). Multumesc anticipat! O zi frumoasa!

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Asteapta sa mai creasca, timp in care poate mai cresti si tu.

| Cristina_Cristina_1999 a răspuns:

Degeaba o astepti pe ea sa creasca...intre voi mereu va fi o diferenta de gandire.e ceva de genu relatia nepot-bunic, ea o sa gandeasca mai copilaros si o sa va cam certati pe tema asta plus ca mai e si distanta mare...trebuie s-o lasi sa-si gaseasca pe cineva de varsta ei si tu o sa gasesti pe altcinevawinking pup