| anonim_4396 a întrebat:

Salutare TPU! Sunt de aproape 5 luni intr-o relatie dar de la inceput avem o problema, ne vedem cam rar. In astea 5 luni ne-am vazut doar de 5 ori si una dintre intanliri nu a durat mai mult de 10 minute pentru ca trebuia sa se duca acasa. Vorbim zilnicc, am discutat si pe tema asta, am intrebat-o daca nu ii place aspectul meu sau care este motivul de gaseste mereu scuzee sa nu ne vedem…De exemplu cand e vorba sa iasa cu prietenii ei imediat face asta si eu planific chiar si cu doua saptamani inainte si gaseste un motivvv…O iubeeescc enoorm de mult, fac gesturi draguteee desi nu imi sta in firee si as face oriceee sa nu o pierd dar doare sa stiu ca nu poate sa isi faca timp si pentru mineee. De exemplu a fost o perioada in care noi nu ne-am vazut o luna intreaga si am trecut peste asta ca am zis ca poate are treaba si ca o inteleg. Ea nu a spus niciodata sa ne vedem sau ceva de genul si nu vreau sa o stresez cu asta dar macar la o saptamana/doua sa ne vedem si noi ca pana la urma suntem in acelasi oras…Ceea ce m-a pus pe ganduri ca poate am eu o problema e faptul ca de cate ori mi-a fost rau a stat nopti intregi cu mine de vorba, mă sustine sa ma tin in continuare de antrenamente si face atatea pentru mine si sunt confuz. Ce imi ziceti sa fac? Eu nu vreau sa ma despart de ea mai ales ca e si prima relatie serioasa…

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Mie mi se pare ca o intalnire pe luna e standard de 1930, nu de 2023. E grav daca nu vrea sa isi faca timp pentru tine, denota ca nu are sentimente fata de persoana ta asa cum ai tu fata de ea.Imi pare rau, dar nu merita deloc sa stai asa ca un catelus dupa absolut nimeni.Persoana potrivita niciodata nu te-ar face sa te simti asa, sa cersesti atentie si sa planifici cu 2 saptamani inainte o intalnire, ca apoi sa anuleze.Foarte urat! Faptul ca niciodata n-a venit cu o sugestie de intalnire din proprie initiatiava, iarasi, ar trebui sa iti dea de gandit.

Cam degeaba a stat 2-3 nopti cu tine, cand ti-a fost greu, daca in rest te ignora cu lunile.Te inteleg ca nu vrei sa te desparti de ea, insa repet, nu pare ca investeste energie, timp si emotie la fel ca tine, deci iti faci o mare defavoare continunand relatia care cu greu poate fi numita serioasa. Vorbitul in online nu compenseaza pentru comportamentul ei general.

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sună mai mult a prietenie decat a relatia pe care crezi tu.
Sex ati facut vreodata?

| Anonim90945 a răspuns (pentru darrio2007):

Eu nici pe sani nu am atins-o pentru ca am avut discutie si a zis ca sunt primul care face asta si ca sa mai stau putin si am acceptat.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu este relație serioasă. Într-o relație serioasă, cei doi fac ceva împreună. Dacă tu trebuie să tot tragi de ea, și ea nu pune osul, aceea nu este relație. Să o întrebi dacă vrea ceva împreună cu tine, și dacă vrea, ce anume vrea.

| Freya1 a răspuns:

Poate tine la tine dar are vreo reținere.Da, poate fi și de ordin fizic.Ori ca e vorba de aspect, ori de interacțiune, sa nu fie ok cu ce faceți când va întâlniți etc.
Dar tu trebuie sa vorbești cu ea pentru a ști ce și cum.

| johnnny123 a răspuns:

Cu regret te anunț că de fapt nu te afli în nicio relație.

O fată cu care te-ai văzut de cinci ori în cinci luni și care caută mereu scuze să nu vă întâlniți nu este într-o relație cu tine, indiferent ce simți tu pentru ea.

| gabicoo a răspuns:

Ce zici tu nu este o relație.

| Hyperion7 a răspuns:

Man,sincer acum, ti-a zis vreodată "te iubesc"?happy

| Sekim a răspuns:

Nu avem de unde sa stim noi exact ce se intampla intre voi. Lucrul pe care pot sa il spun cu certitudine cred ca este acela ca are un comportament paradoxal : te evita, nu vrea sa iasa cu tine ceea ce ar rezulta in faptul ca nu te place si apoi cand te simti rau sau ai ceva e alaturi de tine si te sustine. In final cred ca exista doar 2 variante : a ) nu e sigura pe ea, are emotii si nu vrea sa te dezamageasca sau cine stie ce; b ) nu esti important, esti folosit. O faci sa se simta bine prin atentia ta si doar atat o intereseaza, deci ar fi average femeie. Acum, tu trebuie sa discuti sa vezi care varianta e dar statistic, e greu sa castigi aici. Spor.

| Celestina003 a răspuns:

Te cam ține pe loc ești blocat într-o relație! Cred că nu ai mai avut relații de aceea acepti toate astea... ești topit după ea.

| Anonim90945 a răspuns (pentru Celestina003):

Paii e prima relatie deeci ai dreptate.

| Celestina003 a răspuns (pentru Anonim90945):

Ar mai fi o variantă, nu o lasă părinții ei... pentru că sunteți copii,discută cu ea.

Păi, CAM FACI TOT CE SPUNE EA, Si CUM VREA EA, totul, fără să îi spui ce simți, sau ce vrei si tu macar, asta înseamnă să fi matur... raspunsul este : fai cum face ea, pentru ca ea te-a înjosit! Ești umilit de aia te simti așa naspa ( te vezi 1 pe luna ) păi îmi vine mie să plâng) nu vezi că singur te înjosești, tu accepți, deci îți trebuie valoare...( viața, fercire, mai fai postări pe Instagram superbe, mergi si relaxeazte cu prietenii ) SI CEL MAI IMPORTANT, arătai ca nu ai mintea încuiată, pentru că este posibil ca sa credea asta despre tine ca nu ai mai avut relații si să dai impresia asta.

Si să o faci pentru tine, că îți prinde bine, nu pentru ea ) ...si.nu știu ce să mai spun. Tu ai dat ei destulă valoare ...de prințesă, tu cine? atât importantă îți dai? Mai spune si chestii despre tine gen " sunt un băiat cuminte ai tot norocul din lume, fără mine crede-mă nu mai nimic pentru că nu vei mai avea noroc"
da-ți importanța.
"fac gesturi draguteee desi nu imi sta in firee " pentru că te-a ranit si crezi ca se va schimba sau chiar o faci de bună voie?

| Corina3434 a răspuns:

Bati la usi inchise. Are pe altul. Tu esti...rezerva.