| anonim_4396 a întrebat:

am avut acum un an o relatie cu un baiat care a durat un an jumate. eu am cerut sa ne despartim la vremea respectiva din diverse motive(el nu a vrut dar a acceptat situatia in cele din urma) ..in acest timp eu am avut o relatie de 5 luni si el probabil a avut intalniri cu diverse fete dar nu am auzit de vreo eventuala relatie(in ultima perioada am inteles ca vorbeste cu o fata de la Bucuresti dar cu, care s-a intalnit intr'un weekend. a fost el la ea. noi suntem din Craiova). ..in acest un an el a mai zis sa ne impacam, ne'am mai intalnit dar doar ca amici si atat asta pana cand mi-am facut un prieten (in momentul actual sunt singura).el inca are sentimente pentru mine si vad asta... in ultmul timp ma simt din nou atrasa de el si voiam sa va intreb credeti intr'o noua relatie dupa o pauza de 1 an?

5 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

''am avut acum un an o relatie cu un baiat care a durat un an jumate.'' Are logică această frază?
Nu te simţi atrasă de el, ai rămas singură şi simţi nevoie să stai cu cineva. Dacă atâta timp nu ai simţit nimic şi tu ai luat decizia să vă despărţiţi, de ce ai simţi asta chiar acum?
Părerea mea este că nu are rost să reiei ceva pentru care nu te-ai implicat sufleteşte.

| KraddyQ a răspuns:

O relatie dupa conceptul "o a 2a sansa" e can mancarea incalzita, e consitenta dar nu mai are aceiasi savoare

| corbulalbrosu a răspuns:

Relatia este posibila dar nu si de durata.

| Neuronul a răspuns:

O relaţie poate fi reluată chiar şi după 10 ani!
În cazul tău contează foarte mult motivul pentru care v-aţi despărţit happy pentru că din acelaşi motiv este posibil să vă despărţiţi şi a doua oarăwinking

| ramonyk97 a răspuns:

Buna! O pauza poate remedia,poate ajuta ca relatia sa evalueze. Atunci va dati si voi seama ce vreti cu adevarat de la viata si de la relatia voastra. Dupa o pauza vedeti relatia dintr-un alt unghi. De aici deduceti ce este mai bine pentru voi, ce va lipseste, ce mai aveti de adaugat pentru aceasta relatie, sunt multe de spus. Pot doar sa spun ca o pauza ajuta foarte mult sa va dati seama ce vreti cu adevarat voi, unul de la celalalt si daca este bine sa continuati amadoi.