| americanul2012 a întrebat:

Va salut.Fosta mea iubita sustine iar ca este gravida.
Vin si eu cu o dilema care ma framanta de ceva timp.
Eu si iubita mea ne-am certat acum 3 saptamani si nu am mai vorbit deloc cat am fost eu plecat in concediu.
La o saptamana primesc un mesaj de la ea ca e gravida si ca face avort.M-am impacat cu ea, intre timp i-a venit si ciclul cu intarziere de 1 zi sau 2. ( cica intarziase din cauza la niste pastile care le ia).
Totul era cert ca e in regula totul bine si frumos.
Ne-am certat iar definitiv acum, cand am revenit inapoi m-am intalnit cu ea si i-am dat ce lasase pe la mine, si mai apoi sa-mi zica ca de fapt ESTE INSARCINATA SI NU VOI VEDEA NICIODATA ACEL COPIL, SI CA NU VOI MAI EXISTA PT EA IN ACEA VIATA.
Am fost si la parintii ei acasa am discutat cu ei, mi-au zis ca nu este insarcinata si ca a avut ciclu.
Dar ea tot sustine in continuare acest lucru.
A refuzat sa mearga la control la spital sa vad si eu daca chiar este.(control platit de mine)
Ma arunca deoparte si m-a lasat asa in ceata sa nu mai stiu exact care e treaba.
Toata relatia a durat 3 luni.
Am facut-o cu prezervativ si o data fara in aceiasi zi dar m-am dus la baie am facut pipi cum s-ar spune si m-am spalat.
Astept pareri sincere.
Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| SOoare a răspuns:

Eu cred ca nu are ce face si incearca "sa-ti faca rau", sa te sperie sau vrea sa nu va despartiti. Oricum daca i-a venit menstruatia nu cred ca este insarcinata iar daca tot susnie ca este pune-o sa faca un test de sarcina de fata cu tine.
Nu stiu, cred ca vrea sa te faca sa regreti ca ai pierdut-o si mai ales ca ti-ai pierdut "copilul" odata cu ea, acela pe care sustine ca nu o sa il vezi niciodata (poate pentru ca nu va exista). Daca vrei sa te impaci cu ea poti sa-i spui ca nu e nevoie sa minta ca tu sa o apreciezi si sa te intorci la ea, iar daca nu vrei ..fii indiferent! Sper sa te ajute la ceva raspunsul meu.

13 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Se foloseste de tine...sustine ca este gravida tot atunci cand sunteti certati pentru ca stie ca de fiecare data te intorci la ea

| ynna93 a răspuns:

Stai calm, am mai auzit si eu de fete din astea care vor sa te lege de ele, eu nu cred ca este insarcinata ci pur si simplu nu stie cum sa faca sa fiti impreuna din nou, asa ca tu daca vrei sa o termini cu ea definitiv, nu-ti face griji in privinta sarcinii.

| americanul2012 explică (pentru ynna93):

Asa tind si eu sa cred, dar vroiam sa vad si niste pareri.
Totusi ea sustine ca nu vrea sa mai auda de mine si nu mai intru in viata ei nici daca are o droaie de copii.
Isi postase pe facebook o faza de genu ''Maria in her way to this world.mom loves yoou.you are my little star, and you make me stronger with each day'' Dar nu comentase nici ea nici nimeni la ea.

| ynna93 a răspuns (pentru americanul2012):

Cred ca are si ceva cu capul, sincer, cine ar posta asa ceva?

| soricica a răspuns:

Incearca sa te santajeze ca sa te impaci cu ea. Daca tu nu mai simti nimic pentru ea, pune punct si nu iti mai face griji.
Daca mai incearca sa te santajeze, fii indiferent sa vezi ca ea atunci o sa caute alte metode de a te intoarce la ea.
Bye :*

| akka4 a răspuns:

Probabil spune asa din cauza ca te-ai despartit de eawinking
Eu in locul tau as baga-o intr-o scara si i-as da bataie pana ar spune adevarul (este sau nu?). si ar termina cu prostiile astea, care daca nu ti-ai dat seama pana acum, este un santaj asta (ca este insarcinata si nu te lasa sa iti vezi copilul).

| caterinasmile a răspuns:

Sincer eu nu cred ca este insarcinata.Fostul iubit (Dan) al prietenei mele inainte de a fi cu ea a avut o relatie cu o fata ce mie mi se pare extrem de proasta.Pentru ca Dan s-a despartit de ea a inceput sa spuna tuturor ca ea este insarcinata si ca pastreaza copilul.El a vorbit cu aceasta fata despre copil si cu parintii ei si prietenii ei (ce par a fi mai intregi la minte)si au zis ca nu este insarcinata si ca asa a spus si dupa celelate despartiri pe care le'a avut.Deci nu este insarcinata si chiar m-am interesat de curand si nu are nici macar urma de burtica.Deci din moment ce fosta ta prietena nu vrea sa fac nici acel control iar parintii ei neaga ca ar fi insarcinata nu stiu ce as putea spune in afara ca eu nu cred ca este insarcinata si ca ar trebui sa se mai gandeasca la ce spune.:*

| AlxMihai a răspuns:

Parerea mea din tot ce reiese aici e ca e vrea ca tu sa fii mustrat de constiinta ca ai lasat-o gravida si ca vei avea un copil cu ea pe care ea nu ti-l va lasa sa il vezi bad ideea. In primul rand daca chiar e gravida si naste poti sa iti vezi copilul fara probleme sunt legi care impun acest lucru, in al doilea rand aici suntem mai realisti oare de ce crezi ca a refuzat controlul pentru ca nu e gravida si vrea ca pe tine sa te mustre constiinta. Urat din partea ei sa bage partea asta cu a ramane sau nu gravida. Oricum cel mai bine mai astepti un timp si vezi daca ii creste burtica inseamna ca e daca nu si tot se bate cu pumnul in piept ca e atunci cel mai bine nu ii mai da atentie si ii trece.

| LouLi a răspuns:

Nu e prea zdravana la bibilica.
1. Nu se glumeste cu asa ceva, ca daca o pateste, nu o sa-i convina
2. Intr-o relatie nu trebuie sa existe astfel de santaje, decat daca este o relatie nesanatoasa
3. Nu-ti mai cheltui banii pe teste, ia-ti o vodka big grin

| Rake a răspuns:

Nu vrei sa te mai intereseze persoana respectiva. Fugi de ea ca nu e intreaga la cap

| yesboss a răspuns:

Apeleaza la manipulare emotionala, tipic fetitelor disperate care ar face orice sa te tina langa tine. vezi-ti de treaba, nu e gravida. dar ai fi chiar copil sa pui botu` la asa ceva! happy

| alinagirl a răspuns:

Clar nu este, altfel ar fi mers la control!

| americanul2012 explică (pentru alinagirl):

Da pai am insistat in ultimul mesaj sa mearga iar la control la ce spital vrea ea si la ce medic vrea ea. dar mi-a zis ca ea are o problema acum pe care o rezolva singura fara nici un ajutor din partea mea. si nu ma intorc in viata ei nici daca are o droaie de copii. Imi spunea cand ne-am intalnit sa-i dau lucrurile ca a vorbit cu sora ei deja sa ii dea carucior si imi mai arata si burta. ca cica tu chiar nu vezi nimic? si bineinteles ca nu vedeam nimic. Efectiv ultimul nostru contact sexual se intamplase in urma cu 16 zile. De despartit ne-am despartit definitiv iar certurile astea doua au fost la o saptamana diferenta deci nu ne-am vazut in timpul asta cand cica ne-am impacat pentru ca eram tot in concediu.
De astazi am sa incerc sa nu mai bag in seama toate magariile astea. Va multumesc pentru parerile voastre.