| onlyone a întrebat:

Va salut pe toti.Am si eu o problema,, imi place de o fata eu am 16 ani si ea tot 16 si este la acelasi liceu ca si mine si acelasi oras si as vrea sa o invit la un suc dar de fiecare data cand o vad ma pierd cu firea si nu mai am curaj sa o intreb...eu o plac si cred ca si ea ma place ca atunci cand o privesc si ea se uita la mine...mentionez ca nu o cunosc dar stiu cum o cheama si as vrea sa intru in vorba cu ea dar nu stiu cum ca pana acum nu am vut o prietena deloc.As vrea sa ma ajutati daca puteti va rog pana marti ca atunci vreau sa-i spun ca o plac sa imi raspundeti.Va multumesc mult.

Răspuns Câştigător
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Nu-i spune ca o placi. Abordeaz-o in curtea scolii cu o gluma ceva, o chestie amuzanta... Cere-i ID-ul, numarul de telefon il da mai greu, dar poate ai noroc...
Incepe si tu cu un mesaj... zi-i ca pare o tipa interesantă și că n-ai vrea să pierzi ocazia de a o cunoaște mai bine prin telefon, ci ți-ar face placere sa discutați la o ciocolată caldă.
De acolo, e simplu, o conduci acasă, îi dai o ștampilă de merită, etc.
Spor!

6 răspunsuri:
| buli a răspuns:

Sa nu cumva sai spui ca o placi, inca! du-te si tu pe la ea prin clasa daca cunosti vreun coleg, vreo colega si bagate usor in seama cu ea o intrebi si u ce face ceva de gen vezi tu, dar mai intai trebuie sa prinzi tupeu trebuie sa stii ce vrei sa faci ca daca nu vrei sa fii cu ea nai tupeu daca vrei PRINZI TUPEU! si vezi poate faci rost de idul ei de la un coleg/colega si ii zici pe mess daca tot nu ai tupeu fata in fata

dar sa nu-i spui ca o placi, pana nu o cunosti putin mai bine

| blunts a răspuns:

Intreaba-ti colegii prin clasa sa vezi daca o cunoaste cineva... si dupa aia il/o rogi sa va faca cunostiinta... si dupa aia vezi tu...

| Zodiac a răspuns:

Avand in vedere ca esti prea timid sa mergi la ea. fa rost de numarul ei de telefon(id) si conteacteaz-o prin sms(Sau Sun-o). ii zici ca esti baiatul acela care o privea insistent si vrei sa va cunoasteti mai bine(asa intri in contact cu ea si nu o sa-ti mai fie jena sa vorbesti cu ea LIVE). Dupa, cred ca totul vine de la sine.(cel putin la mine asa e.:d)

Bafta la agatat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa iti faci curaj sa o chemi la un suc daca si ea te place o sa simtiti o legatura si va veti face curaj amandoi e normal sa fi intimidat dar nu de altii ci de tine insuti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii poti afla prima oara id-ul si incet-incet incepeti sa va imprieteniti si nu o sa mai fi asa timid pentru ca o vei cunoaste cat de cat din discutiile pe mess si o poti invita pe afara, in parc unde vrei tu!
Succes!happy

Răspuns utilizator avertizat