| MonsterEnergy001 a întrebat:

Pe mine ma place o fata care e mai mica ma mine cu 1 an si as vrea sa ii zpun ca o plac si s-o invit in oras. Dar nu stiu cum si imi e putin rusine.Va rog frumos sa ma ajutati dau Funda

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Da,te intimideaza situatia,dar lucrurile nu stau chiar asa rau cum crezi.
Ea este normal ca asteapta sa faci primul pas, nu numai pentru ca esti baiat, dar si pentru ca esti mai mare.
Iar tu, vei face acest pas, ajunge sa le iei pe rand.
Incepe prin a o invita in oras.Intr-o pauza vorbeste cu ea,sau scrie-i pe mess sau fb,in fine,gaseste momentul potrivit sa-i propui sa iesiti si sa ai cateva variante.
Adica,sa stii,o inviti la o plimbare,la un film,la o pizza,la o ciocolata calda,invitatia ta trebuie sa fie clara,sa ai idee si unde ai vrea sa mergeti,sa-i poti prezenta si mai multe variante,daca cumva nu accepta propunerea ta initiala.
Important este,insa,sa o inviti sa iesiti.
Dupa ce intalnirea e stabilita,te poti gandi si in ce fel ii vei spune ca-ti place,cum ii vei propune sa fiti impreuna,nu e greu,ajunge sa fii sincer,sa-i explici ca te simti incurcat si nu-ti gasesti cuvintele,dar nu numai c-o placi foarte mult, dar ai vrea sa fiti si impreuna!
Si uite-asa, totul va fi bine!
Fa-ti planul, fa-ti curaj si nu mai intarzia, fata ta draga asteapta!happy

3 răspunsuri:
| MrAnderson a răspuns:

Fratili meu...eu in toate cazurile dau acelasi sfat.
O floare. Una singura, si daca e doar una, iti permiti sa fie si foarte frumoasa.
Simbolizeaza multe, o sa-si dea ea seama.

| zeulzamolxe666 a răspuns:

Adica sa o invit eu? pe banii mei? fugi ma de-aci, nu te ajut!

Răspuns utilizator avertizat