Stefan
| Stefan a întrebat:

Va-ti hotarat sa va casatoriti, credeti ca e bine ca mireasa sa fie virgina in fata altarului?

Răspuns Câştigător
luciana
| luciana a răspuns:

As prefera o fata cinstita, virgina, care sa cunoasca dragostea de la un barbat adevarat, barbat de barbat si : tandru, seducator, sincer, generos, plin de pasiune, atent cu parintii amandurora, sa ajute la treburile casei, sa aiba coloana vertebrala. Chiar daca fata nu stie ce si cum, el, cu priceperea-i cuvenita varstei, cu rabdare si cu multa, f.multa dragoste, poate sa invete acea nepriceputa in tainele dragostei, ale seductiei, fiind profesorul ei si, - obtinand, cele mai voluptoase trairi alaturi de ea, Femeia lui, pe Veci... Si D-zeu, iubeste sa fi cintit(a )! Asta e parerea mea, Lucien.

27 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Mai conteaza? ( din pct de vedere religios, da)
Sa le aiba ea pe toate : sa fie o mama buna, sa gateasca bine, sa stie cum sa-si intampine sotul .cand vine obosit.
Si toate pretexele astea "nepotrivire in pat", eu cred ca mai degraba a fost betiv/a, curvar/a, si de-aia au pus punct. Hai sa fim seriosi, de le-ar avea ea pe toate si n-ar fi buna la pat, ai lasa-o? Nu, ai invata-o, fiindca cu rabdarea toate sunt posibile.

| SweetCandy a răspuns:

Nu m-am hotarat ca acum nu ma ia nimeni, mai am de asteptat, sincer nu trebuie sa fie virgina... daca sotii nu se potrivesc din punct de vedere sexual.big grin

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Nu, sa nu fie. Cum as sta cu ea pana atunci? Pana in momentul cu pricina?

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Stefan, traiesti intr-o luma paralela. Ceea ce spui tu este o exceptie. Ce baiat mai cere de nevasta o fata pe care nu a incercat-o?

pupimik
| pupimik a răspuns:

Este ft important ca cei doi sa se potriveasca din pct de vedere sexual...altfel...e o casatorie esuata de la bun inceput.
Eu nu m-as casatori cu cineva fara sa-l "testez" in prealabil laughing
In primul rand nu m-as casatori cu cineva decat dupa mult timp de stat impreuna. In acel mult timp de stat impreuna... e cam imposibil sa nu se ajunga la relatii sexuale(cel putin din pctu meu de vedere)

Stefan
| Stefan explică:

Domnilor am sa va spun un adevar pe care unii dintre voi poate nu il stiu. Pe vremea lui Ceausescu exista aceasta posibilitate de a avea mai multe relatii sexuale cu diferite partenere? Si vreti sa spuneti ca parintii vostri nu au avut casnicii fericite? Nu sunt adeptul ca o fata neaparat sa fie virgina, acest lucru il decid cei doi. Casnicia e o calatorie lunga in doi pentru o viata intreaga.

Stefan
| Stefan explică:

Fiecare are dreptul sa gandeasca in mod democratic.Si daca intrebarea mea a deranjat, scuze!

luciana
| luciana a răspuns:

P. S. Sigur astazi nu se mai poarta asta, fiecare are principiile sale ce eu le respect si nu comentez, dar poate exista si acea daruire inainte de nunta si daca ei, se potrivesc, viata merge inainte ani multi fiind mai greu sa se decida a trece prin Altar, caci intervine Rutine si vesnic acea intrebare : CE nu ne e bine si asa fara slujba la biserica sau acte? Fiecare este liber sa aleaga ce doreste, fiecare are doar O viata si aceea ii apartine pe de-a-ntregul, numai lui ...Va doresc sa aveti parte de multa Fericire, Lucien.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Stefan, nici macar Ceausescu n-a reusit sa gaseasca o modalitate de-a sta cu lumanarea la c*** fiecarui roman, sa vada cu cine, cand, unde si de ce. Sa fim seriosi. Chestia asta cu virginitatea nu e decat o gogorita care, poate, mergea acum 200 de ani.
Pana la urma, mi se pare o totala lipsa de respect pentru femeie sa i se pretinda sa fie virgina. De ce nu pretinde nimeni ca SI barbatii sa fie virgini?
Nu ma pot abtine sa nu lesin de ras, imaginandu-mi noaptea nuntii cu doi virgini din astia. O perpetua cautare! laughing

| cheloo74 a răspuns:

Nu. Motive sunt multe. Femeile sunt prin natura lor curioase si te vei trezi peste cativa ani cand pasiunea dintre voi s-a mai vestejit ca te inseala sau cel putin va fi cu gandul la asta dorind sa stie oare cum e si cu alta p. a. Va fi neexperimentata si daca si tu esti la fel va fi un pic dezastru in marea noapte a nuntii(de parca mai are cineva chef de sex la 5 dimineata cand s-a terminat nunta si sunteti rupti de oboseala). Nu stiu de ce intrebi chestia asta. Dupa nume vad ca esti baiat. Ar fi bine ca inainte sa te insori sa treci prin 2-3 relatii de minim un an fiecare si sunt sigur ca asta i-ti va deschide ochii bine de tot in privinta femeilor si virginitatea chiar nu va mai conta. Vrei o virgina care in 2-3 luni sa-ti faca nervii prastie din cauza figurilor ei sau vrei una mai trecuta prin toate, dar cu care sa te poti intelege si care sa te inteleaga si ea pe tine.

| www a răspuns:

Nu, nu te casatoresti cu cineva inainte sa va fu*teti.

| pas a răspuns:

Nu intelkeg de ce in ziua de azi se pune accent doar pe sex, potrivire sexuala si altele? Am ajuns sa cred ca tinerii gandesc cu ce au in pantaloni si in loc sa ia decizia din dragoste, din suflet si cu mintea, cantaresc situatia cu capul celalalt. Sexul se invata, nu te nasti stiind ce si cum se face; vreti ceea mai buna dovada? Vedeti cazuri de crime din gelozie, sinucideri si copii abandonati pe strazi pentru ca noi gandim cu organele sexuale nu cu capul. Da, Stefan, sustin ideea ca cei doi sa fie virgini in fata Sfantului Altar, sau macar ea.

| Haydee a răspuns:

Ouihappy
E mai romantic...love struck

| Jonsdottir a răspuns:

Hai laughing stii ceva laughing nu ai observat ca multe femei acum se casatoresc dupa 25 de ani?! laughing si pe la 30 de ani virgina... mi se pare cam ciudat straight face

By Dy
Xo~Xo

| Rux_5597 a răspuns:

Si ce te faci daca nu va potriviti? Divortul e solutia? Mai bine stii care e situatia inainte de a face pasul cel mare.

| Spy a răspuns:

Nu sincer ca sunt prea micuta, nu conteaza daca e virgina sau nu

| grigorutz a răspuns:

Din punct de vedere religios DA. Dar ar trebui sa aiba grija pentru ca sa poate sa nu fie compatibili din punct de vedere sexual.

| manvswild22 a răspuns:

E mai bine sa testezi inainte. Multe cupluri se despart din cauza ca nu se potrivesc in pat. Daca in noaptea nuntii faci sex si aflii ca nu te potrivesti cu partenerul?

| zirix a răspuns:

Nu prea am auzit de casatorii esuate din cauza nepotrivirii din punct devedere sexual.cred ca sunt multe alte motive care duc la destramarea casatoriei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, bineînțeles că nu. O testez înainte s-o iau de nevastă, dacă am surprize?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu neaparat depinde si de convingerile ei... oricum o iei tot acolo se ajunge si daca e asa atunci mai bine vezi daca te potrivesti cu ea si din punct de vedere sexual, nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea... putini barbati, ca sa nu zic toti, se abtin pana ajung la altar...

asta cu virginitatea...gandeste-te ca unele femei se marita pe la 30-35 de ani. Ce ai vrea, sa astepte atata? Si-asa viata-i scurta laughing daca cei 2 se iubesc, aspectul asta nu mai conteaza.Depinde totusi de principiile fiecaruia. Dar sincer, nu cred ca multi barbati in ziua de azi mai au asemenea pretentii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stefan, eu cand ma voi casatori vreau sa iau o fata virgina, sa o dezvirginez in noaptea nuntii, iar apoi, cum este traditia la mine in zona, sa mearga toate babele cu ''vestea'' pe strada cantand si dansand de bucurie, si tinand in mana camasa de noapte a miresei.
hai ca ma faci sa rad cu postarea ta, vorba lui zbenguici, crezi ca am rabdare sa nu o incerc inainte sa vad daca ne potrivim? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stefan, nu te supara! Dar intrebarea asta m-a facut sa rad. Intai pentru ca sunt casatorita de foarte multa vreme si apoi, pentru ca nu cred ca traiesti in secolul asta. Virgine? Altar? What?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si daca nu este virgina nu o mai iau de nevasta? Stefan...esti casatorit? nu vreau sa-ti fac vreo propunere dar daca raspunsul tau este afirmativ, a doua intrebare ar fi daca sotia ta a fost virgina la altar.

| ANONIMANONIMI a răspuns:

Da,pacat ca in zilele noastre rar se mai gaseste asa ceva.

| paula_1912 a răspuns:

Eu una cred ca au trecut vremurile alea...si nu cred ca mai sunt atat de multe fete virgine cu erau acum cativa ani...