| andreea_6939 a întrebat:

Vaii TPU sunt intr-o mare problema. Ce sa fac? Nu mai suport. Deci sunt cu un baiat de 1 an, parintii mei nu prea ma lasa sa ma intalnesc cu el din cauza ca sunt mai mica ca el cu 14 ani. el este la faculta in brasov si ne intalnim odata pe luna. Azi noapte a venit la mine sa ne uitam la un film, ai mei au fost acasa, dar el a intrat incet pe usa, noaptea mama a mers la baie credeam ca am adormit si am lasat televizorul pornit si a intrat in camera, a vrut sa mearga la tata sa ii zica dar eu mergand dupa ea n'am lasat'o.Prietenul meu cum so speriat foarte tare a sarit pe geam, lasand geaca, actele, telu la mine. parintii mei au facut un mare scandal, si au zis ca dac vrea baiatul lucrurile lui inapoi atunci sa vina dupa ele, sau le duce tata la parintii lui acasa. el astazi merge inapoi in brasov dar ii trebuie actele, ii ieste foarte rusine! O sa fie toata treaba asta bine? ce sa fac? nu mai suport

10 răspunsuri:
| liz23 a răspuns:

Ca sa recupereze ce este al lui, singura varianta este sa dea ochii cu ai tai.Parerea parintilor tai referitor la diferenta de varsta,sa stii ca nu e atat de absurd daca stai un pic si gandesti.Ei au o experienta care tie iti lipseste, iti sunt parinti si intotdeauna iti vor vrea binele. Daca nu i-a fost rusine sa intre pe ascuns in casa sa te vada, tot asa ar trebui sa vina si sa isi la lucrurile cu scuzele de rigoare.Nu te grabi sa cresti,sa te certi cu ei pentru ceva ce au dreptate,sa faci ambitie pentru ca vei face pe pielea ta. Poti incerca sa comunici cu ei,sa ii lasi sa il cunoasca,sa incerci cu vorba buna sa va inteleaga, daca te ascunzi ei vor pierde increderea in tine. Daca situatia ramane aceeasi, parerea mea este sa ii asculti pentru ca mai tarziu le vei da dreptate.

| MMadalina a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa-ti asculti parintii pentru ca ei iti vor binele.
O zi buna!happy

| marcelan25 a răspuns:

Pai,ce cauti cu un tip cu 14 ani mai in varsta,inteleg ingrijorarea parintilor tai! Singurul lucru de facut este ca baiatul sa vina la voi sa vorbeasca cu parintii tai, desi ma indoiesc, poate ar ajunge la un comun acord. Astfel si-ar putea recupera si lucrurile! Daca ar avea intentii bune cu tine si este o persoana raspunzatoare, atunci va veni la voi sa indrepte situatia in cauza! Va
doresc multa bafta!

| Roxanaღ a răspuns:

Hai sa fim seriosi. La un baiat care ii cu 14 ani mai mare ca tine nu cred ca se poate indragosti de o copila. Si nu stiu daca puteati sa faceti o prostie mai mare. Cred ca ai mare noroc cu parintii pentru ca daca erau neintelegatori cum sunt alti parinti crede-ma ca iesea mai urat. Ati scapat usor. Si sincer ii inteleg foarte bine dar pe tine in schimb nu te pot intelege. Ce a fost in capu tau? x_x
Si acum ce nu mai suporti? Parinti tai ti-au spus ca daca isi vrea lucrurile inapoi sa vina dupa ele. De ce nu vine?raised eyebrows
El si-a facut-o cu mana lui. Si chiar trebuie sa ii fie rusine. Dar tu nu inteleg de ce te stresezi atat thinking

| anonimabubulina a răspuns:

E logic ca nu te lasa doar e mai mare decat tine cu 14 ani, ce ai vazut la el da acum iubirea conteaza, pai spune-i sa vina la tine ca daca se duce tatal tau la parinti lui o sa iasa mai naspa.Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inainte de orice, poate ne lamuresti si pe noi ce virsta ai tu si ce virsta are handralau' de care ne povestesti. Asta asa, sa nu mai existe confuzii.

| GabbyTPR a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi sa ii spui sa vina la tine ca parintii tai sa ii inapoieze actele. Sigur parintii tai o sa il ia la intrebari, si trebuie sa ii convingeti ca voi doi va iubiti. (Eu asta as face in locul tauhappy Baftawinking

| Cinevaescu a răspuns:

Pai daca el e cu 14 ani mai mare si e la facultate tu cati ani ai 7?

| andreea_6939 explică:

Scuzati...vroiam sa scriu 4 ani...eram nervoasa, n'am citit din nou

| ardnaxur1961 a răspuns (pentru andreea_6939):

Si marmota invelea ciocolata in staniol! A iesit porumbelul! Vezi-ti, naibii de scoala!