| fullmoon a întrebat:

Vi s-a intâmplat sa intoarceti spatele unei persoane care va iubea si sa regretati asta dupa ceva timp. daca da de ce? si ce ati facut?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, au trecut 20 de ani de atunci. Am regretat pentru ca dupa un timp mi-am dat seama cat de naive au fost motivele pentru care am facut asta. Ce am facut? Nimic special, am continuat sa-mi vad de viata mea. Pana la urma, important este sa-ti asumi deciziile anterioare si sa le accepti si sa le intelegi in contextul in care erai atunci cand le-ai luat.

3 răspunsuri:
emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Cand iei o decizie, trebuie sa o faci cu simt de raspundere. Daca pleci, nu intoarce capul inapoi. Altfel, regretul este inevitabil. Astfel de abandonuri au de cele mai multe ori un caracter ireversibil. Cine procedeaza in acest mod, inca mai copilareste. Simtul valorii in viata, il capatam pe masura ce pierdem cate putin. Daca mai poti face ceva si nu este tarziu, poti sa iei atitudine. Incearca sa te poti ierta mai intai pe tine, ca dupa aceea sa ai curajul de a-ti cere iertare si de la fiinta pe care ai ranit-o. Poate se mai rezolva ceva. Daca ai pierdut iremediabil, trebuie sa ai demnitatea de a recunoaste aceasta si curajul de a privi inainte. Vei reusi sa o faci, dar iti va trebui multa tarie. Te vei impaca si cu aceasta tristete si vei reusi sa convietuiesti cu ea. Iti vorbesc chiar din experienta.

| Sara2 a răspuns:

Da mi s-a intamplat, cand imi amintesc inca regret, ne iubeam, aveam o relatie de 6 luni, ma scotea peste tot, imi facea poftele, nu m-a presat cu nimic niciodata, iar eu il consideram "stupid", l-am parasit, l-am lasat cu inima franta si recunosc si in ziua de azi, dupa el am avut parte numai de nemernici, regret ca nu voi mai gasi asa baiat, acum fata de cum se comporta alti baieti imi dau seama ca acela m-a iubit adevarat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-am intors spatele niciodata pina nu m-am facut inteles omeneste.