| DrGrey a întrebat:

Vi s-a intamplat sa va indragostiti la prima vedere? Traiesc cu asta de un an de zile, mi-e teama sa-i spun ce simt. Voi cum ati proceda? Am nevoie de cateva sfaturi.

12 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

De un an de zile esti indragostit/a si nu ai luat atitudine, bravos! Asteapta sa vina unul cu mai mult curaj sa-i spuna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, mi s-a intamplat happy Incearca sa fi-ti cat mai apropiati si sa vorbiti mai des iar daca el nu-ti va marturisii nimic atunci ar trebui sa faci tu primul pas si sa-i spui tot ce simti pe fata happy Daca si el te palce poate ve'ti forma un cuplu. Daca nu, incearca sa te comporti normal sa nu te creada o disperata si treci peste happy

| LineGuide a răspuns:

Se poate sa te indragostesti de cineva la prima vedere, si mi s-a intamplat adesea.Dar aceasta dragoste nu poate fi reciproc la prima vedere, deoarece sigur una dintre persoane este cu capul pe umeri si stie ca pentru a avea o relatie e nevoie si de cunoastere, nu numai de sentimente oarbe!
Mult noroc!

| Mlov3u4ever a răspuns:

Eu credbig grin.Asta mi s-a intamplat si mie. Spune-i ce simti pana nu e prea tarziu.Si eu am fost in situatia ta si mi-a fost eama sa-i spun, am asteptat de la el, dar el nu zicea nimic(nestiind k eu il plac), pana cand am aflat ca are pe alta.Asa ca fat- curaj si spune-i acum sa nu fie prea tarziu si apoi sa suferi ca mainebig grin.Baftahappy
pa-pahappy

| DrGrey explică (pentru Mlov3u4ever):

sad si cum ai trecut peste?

| Mlov3u4ever a răspuns (pentru DrGrey):

Am incercat sa imi fac alt iubit, cu toate ca nu il iubeam deloc(stateam k gandul tot la primul). Nici acum nu l-am uitat, dar incerc sama impac cu gandul k are pe alt cineva, s-au k poate o data si o data o sa se intoarca la mn.Asta`i viata:yawn. Sper sa iti fie bine. Spune-i ce simti fa-ti curaj.
Bafta!happy

| Yumeno a răspuns:

Eu pur si simplu i-am zis si s-a dovedit ca si el ma placea big grin

| th4inspiration a răspuns:

Eu traiesc de vreo 4 ai cu o dragoste nemarturisita dar si interzisa in acelasi timp, deci un an e destul de ok, nu pot sa zic ca de teama nu i-am putut marturisi si din purul faptul ca sunt constienta ca nu va fi nimic posibil intre mine si acea persoana chiar daca sentimentele sunt reciproce, eu te sfatuiesc sa ii zici ca poate mai tarziu ai sa regreti ca nu ai facut-o, pentru ca de multe ori "hearts are often broken by words left unspoken" altceva nu stiu cu ce te-as putea sfatui deoarece eu sunt intr-o situatie mai "delicata" ca a ta presupun happy Succes!

| DrGrey explică (pentru th4inspiration):

WOW,4 ani? Cum rezisti? Mie imi este tare greu, nu ma pot gandi la o alta relatie, nu ma pot gandi la alt barbat in afara de el...am avut multe ocazii sa-i spun dar mi-e teama sa nu ma creada nebuna, sau sa-si schimbe impresia despre mine. Iti multumesc pentru raspuns.

| tania_5982 a răspuns:

Doamnee! Si cand ma gandesc ca si eu sunt indragostita de un baiat de aproape 1 an, si nu i-am spus. Nu stiu daca stie, dar daca stie, inseamna ca face ce face intentionat. Are o prietena. S-a despartit de una si a 2-a zi era cu asta. Si chestia ciudata e ca atunci cand trec pe langa el, o ia in brate, o pupa, si cand am trecut de el si ma uit in spate sunt la 2 m. unul de celalalt. Eu una, i-as spune. Trebuie doar sa gasesti curajul de care ai nevoie, si taria de a accepta si un refuz.

| DrGrey explică (pentru tania_5982):

De ce este dragostea asta atat de grea? Si chiar nedreapta...

| tania_5982 a răspuns (pentru DrGrey):

Cat de mult as vrea sa stiu raspunsul.