| alexuzha a întrebat:

Voi ce credeti despre dragoste la prima vedere? vi s-a intamplat sa va indragostiti la prima vedere?

Răspuns Câştigător
| zeeeeeex a răspuns:

Dragoste la prima vedere... Mie nu mi s-a intamplat si nici nu cred in presupusa dragoste instantanee, cred ca cel mai probabil, ceea ce experimentezi atunci este o atractie foarte insensa fata de persoana respectiva, iti cade cu Tronc cum se mai spune... apoi faci tot posibilul sa va combinati si de acolo evolueaza dragostea adevarata... Parerea mea!

18 răspunsuri:
| liz23 a răspuns:

La prima vedere.eu zic ca este acea atractie reciproca, fata de ceea ce vede, indragostit dupa ceva timp.

| Cryssy a răspuns:

Stii...eu cred ca nu prea poate exista chiar sragoste la prima vedere, exista atractie...dar.nu stiu. Poate cred si eu in dragoste la prima vedere... Dar mie nu mi s-a intamplat sa ma indragostesc din prima.

| M.J. a răspuns:

Nu mi s-a intamplat, dar cred ca este posibil

| amoremioX a răspuns:

Da m-am indragostitlaughing da il vedeam saptamanal..acuma e ceva ceva,,

| Viuvi a răspuns:

Eu nu cred ca exista dragoste la prima vedere!
In cazul meu, l-am vazut pentru prima data si am simtit o atractie mai mare decat am simtit la alti baieti, si chiar daca acum il iubesc, nu pot spune ca m-am indragostit atunci pe loc! big grin

| ViVi a răspuns:

Eu sincer nu m-am indragostit niciodata la prima vedere... poate mi-a placut de cineva, dar dragoste adevarata nu a fost. Nu cred in acest concept.

Ca sunt si exceptii de la regula...foarte frumos pentru cuplurile fericite dar se intampla rar sa reziste pasiunea si sa se transforme in dragoste. thinking acum nu stiu fiecare cu experienta sa de viata

| eni a răspuns:

Yessss, si e minunat.

| tuska a răspuns:

Da, eu da...Si e asa de frumos...

| carmi_6480 a răspuns:

Da mie mi s~a intamplat ...am stiut din prima clipa ca o sa fiu a lui chiar daca de la prima intalnire au trecut 3 ani pana sa ne intalnim din nou, in acesti 3 ani m~am gandit numai la el.

| antonelk a răspuns:

Daaaaaa :X o singura data big grin..eram mica mergeam in excursie cu clasele..si m-am indragostit de baiatu care statea langa mine si el de mine laughing deci o fost super tare :X cantam de indragostita ce eram pe bune

| sunt_fericita a răspuns:

Cred ca e ceva amagitor... cel mai bine e sa te viezi sh a 2 oara...

| dana21 a răspuns:

Eu nu cred in dragoste la prima vedere... prima data ii atractie fizica, si dupa daca ii sa fie, vine si iubirea

| ancutzasweet a răspuns:

Dragoste la prima vedere... iubire adevarata nu prea este. Dar este atractia aceea chiamica.iti place ceva dar nusti ce...nu poti defini...de acolo poate deriva o adevarata iubire.

| rouaroxa a răspuns:

Exista dragoste la prima vedere, dar, intotdeauna, trebuie sa arunci si a 2 a privire.

| Madalina_4750 a răspuns:

Nu cred in dragoste la prima vedere...cand vezi pe cineva pentru prima oara poate exista o atractie, dar in nici un caz dragoste.

| low.edit a răspuns:

Nu stiu daca exista ''dragostea la prima vedere''. poate doar consideri ca e simpatica persoana.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, dar aceasta prima vedere s-a inselat laughingacum il detest pe tipul ala laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, eu de cate ori m-am indragostit a fost dragoste la prima vedere. Daca nu simti de la inceput fiori si fluturi in stomac nu stiu cum ai putea sa ii simti pe urma...