| alinutzy19 a întrebat:

Vi s-au intamplat lucruri paranormale? Daca da, ce? Cea mai de groaza intamplare[reala]primeste funda.

18 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Pai sincer cele mai de groaza intiamplari si paranormalelaughingMi se intimapla aici cind citesc unele intrebari pur si simplu ma lasa masca si aproape nu mai pot respiralaughingAcum zi si tu.mai mari intamplari si paranormale lucruri nu sunt aceastea ceea spun eu.laughing)

| whatevernvm a răspuns:

Am mai lasat asta la cineva, la o intebare asemanatoare.
Viata insasi este o intamplare paranormala.
Dar la ce te referi tu, eu sincer da am avut. Nu stiu daca este sau nu asa, dar am foarte des asa-zisele deja-vu-uri. Aproape zilnic mi se intampla strania senzatie ca am mai facut ceva anume. De curand am citit pe internet ca sun oarecum intamplari care nu numai ca e posibil sa se fi intamplat in viata mea actuala, ci si probabil in cea anterioara, ceea ce m-a cam speriat...ca si cum m-ar bantui fantoma mea dintr-o alta viata.

Strania senzatie ca am mai facut acel lucru, de cativa ani apare doarte recent, la 2-3 zile, ceea ce m-a determinat sa ma obisnuiesc. La inceput nu stiam cum sa le interpretez si ma panicam, stand toata ziua sa ma gandesc cand am mai facut respectivul lucru si nici nu apucam bine sa ma gandesc si aveam alt deja-vu. Dar apoi m-am obisnuit cu ele.

Daca te referi acum stric la fantome sau expediente bizare de genul asta am avut acum 5-6 ani...fiind un copil de 8 ani eram singura acasa. Parintii mei plecase la tara, iar eu eram bolnava ca sa pot merge. Era prima oara cand ma lasase singura. Stateam linistita in pat, iar dupa ceva timp pe langa mine trece o dunga gri. La inceput ma gandeam la" fantome" si m-am speriat, nu reuseam sa concep ce ar putea fi pentru ca a trecut prea repede, putea fii lumina sau chiar imaginatia mea. M-am linistit si am cautat alte explicatii. Peste 2 minute trece din nou. Atunci ma cam sperii. Pe masa era o poza cu mine si familia, ca sa ma linistesc am privit-o si, insistent continuam sa ma uit la singura persoana care ma intelegea si ma iubea(asta simteam) adica bunica. Ma uitam fara a imi putea lua ochii de pe ea, nu stiu daca din intentie, din frica sau fara motiv, dar nu imi puteam lua ochii. Trec 3 ore, ai mei vin acasa. Bunica mea murise. Cea mai naspa senzatie pe care am avut-o vreodata, nu am iesit din bratele mamei, ma gandeam doar la bunica. Peste cateva zile abia ma gandeam la fenomen.nu stiu cum dar anticipasem.

| whatevernvm a răspuns:

Biterphobia, si mie mi s-a intamplat de 2 ori faza cu paralizia.
Eram pe cale sa adorm, dupa-amiaza la 15-16, si voiam sa ma intorc. Nu am reusit, aveam ochii deschisi si vedeam tot dar nu puteam rspira, nu imi puteam misca degetele si nici picioarele cu toate ca incercam. Ma gandeam ca ar putea fi o intarziere a creierului pe moment. AM incecat sa ma linistesc si in 3-4 minute a trecut. Asemenea si a doua oara, dar stiam cum sa reactionez.

baiafinutzalex, mi se intamlpla aproape mereu, si cateodata chestii infricosetoare legate de astahappy

| AndutzaAndu a răspuns:

Ce nu înțeleg eu e de ce întrebarea e pusă la dragoste și sex.
În fine. Odată în timp ce eram în pat (nu puteam să dorm, eram cu gândurile mele. Balconul era chiar în fața mea), și dintr-o dată aud că cineva bate în ușa de la balcon. straight face M-am speriat foarte tare, apoi iarăși bate. Nu cred că mi s-a părut pentru că eram perfect trează și în plus, în balcon nu era absolut nimeni.
Mă rog, poate că nu-i nu știu ce fenomen paranormal, dar asta mi s-a întâmplat mie, recent.

| florynna903 a răspuns:

Mie nu

| florynna903 a răspuns:

De fapt da, acum doi ani pe data de 31 iulie, ora 19; 00 bunicul meu a murit, dar bunica mea m-a trimis la o matusa de- a mea la inceput nu stiam de ce dr pe la ora 18:50 am inceput sa plang nebuneste si nu ma mai puteam opri nici eu nu stia dar am presupus ca bunicul meu va muri si lora 19:00 mi s- confirmat a fost cutremurator pentru mine in ambele sensuri deoarece eu doar am presupus ce s-a intamplat si eu am fost crescuta de bunica si bunicul meu : am parinti dar ei munceau si muncesc foarte mult si de aia mau crescut ei si acum cand merg in parc mi se mai intmpla asta si chiar si eu ma speri

Răspuns utilizator avertizat
| Dxi a răspuns:

Pff, eu, odata, am avut un vis ciudat.Ma gandeam ca pur si simplu este un vis, nicio legatura cu realitatea. Dupa cateva luni(sincer a trecut ceva timp, nu s-a intamplat la cateva zile dupa ce am visat). eram la scoala si nu am facut ora de sport, am iesit afara cu colegii si ne-am jucat in zapada toata ora.La sfarsit, cand am pornit cu colegele spre clasa, a trebuit sa o asteptam pe o alta colega care avea cheia sa deschida clasa. Intre timp, am inceput sa o 'barfim' putin pe colega aceea, care cazuse in zapada si se lovise la glezna, si o prietena spunea ' n-ai vazut ce mers prefacut are, n-a patit nimic'. In momentul acela mi-am amintit de visul meu, am avut un deja-vu, parca m-au luat transpiratiile de frica, si cand ma gandeam la visul meu, am inceput sa-mi aduc aminte mai bine ca in vis ne aflam exact unde ne aflam si noi in realitate, in fata clasei, sprijinite de calorifer, si o 'barfeam' tot pe aceeasi colega, iar prietena mea a spus exact aceleasi cuvinte pe care le-am visat eu. Am mai avut asemea deja-vuuri, dar sincer nu-mi aduc aminte.Pur si simplu fac unele lucruri si ma gandesc 'parca am mai facut/zis asta odata' dar nu reusesc sa-mi aduc aminte cand. big grin

| Fairy_6262 a răspuns:

Da. Mi s-au mai intamplat. Da-mi idul tau si ti le zic pe mess.

| sasuke_9542 a răspuns:

Deci. se intampla cateodata sa ma gandesc ce s-ar putea intampla in urmatoarele minute... si chiar se intampla deci cateodata citesc viitorul. pe bune.

| izakdrama a răspuns (pentru sasuke_9542):

Asa si eu ..suntem in 2017 si tu ai scris asta in 2011 foarte frum laughing

| Ionutz1998 a răspuns:

Si mie mi s.a intamplat sa visez ce fac a doua zi dar presimteam ca nu era un vis si chiar si acum mai amvisuri din acestea

| BaiatSincer a răspuns:

Hei NachtİmОҝtobεr si mie mi se intampla cam des faza aia cu care mi se pare ca a mai fost o zi si chiar des de exemplu ieri facusem un foc in padure si azi la fel.
nu prea stiu cum sa explic si alt lucru din asta straniu a fost la pritene mea
frate acum vreo luna sora lu laura prietene mea a muri iar laura nu a aflase de mult timp si ii incepuse sa scrie tastaura nu mint frate eram acolo foarte naspa senzatie

| miiky973 a răspuns:

Cateodata noapte am senzatia ca candva e langa mine in pat dar de fapt nu e nimeni si mi se intampla f des asta sau de ex mie imi place sa petrec mult timp in cimitir...si vb cu mortii si cateodata aud voci ciudate...

| cozmin556 a răspuns:

Pai o data cand ma culcam tot auzeam un sunet de om ca atunci cand ii este scarba da mai inspaimantator!

| ninimiminiminimi a răspuns:

Eram cu mama in japonia acum 3 ani si mergand pe drum am vazut o femeie cu o masca pe fata.Toata lumea cum o vazuse fugise, dar nu si noi. Femeia fenise spre o fetita de vreo 14 ani,si o intreba daca e frumoasa fata ii raspunse ca da,apoi femeia isi dase masca jos,si (pe bune ma chinui sa nu imi amintesc fata aceia)avea fata taiata de la o ureche la cealalta,si o intreba din nou,, Sunt frumoasa?,, fata ii raspunse ca,, da,,(din politete), atunci femeia a scos o foarfeca si i-a facut acelasi semn (ia taiat fata )avand si ia aceiasi fata hidoasa.Mia trebuit 2ani sa imi revin.

| dreamy0girl_9756 a răspuns:

Sincer,m-au speriat intamplarile voastrelaughingstraight face...credeam ca sunt singura careia i s-a intamplat o chestie de genul
Deci, aveam 9 ani, eram singura acasa, stateam in pat iar pe biblioteca de langa mine erau 2 palete.In casa era o liniste infricoasatoare.Eu m-am uitat atenta timp de vreo 2 minute la palete pana cand acestea ppluteau.Multi ar zice ca sunt nebuna dar m-as pueta jura ca asa a fost.M-am bagat sub patura si am icneout sa plang cateva minute.Nu aveam curaj sa deschid ochii, asa ca am adormit.Peste aprox jumatate de or am-am trezit.Paltele era pe biblioteca nemiscate acum.EU speriata m-am imbracat si am iesit afara din casa pana a a venit tata.Nustiu ce o fi fost dar eu n-am sa uit asta toata viata

| nios a răspuns:

Pff asta nu ie nimic. Odata intr-o zi de 13 seara cam pe la 18:00-19:00 am avut un vis ciudat am visat ca sunt la scoala si ca am intrat cu niste colegi de ai mei intr-o camera care era de obicei inchisa dar atunci era deschisa acolo am stat 2 minute si am plecat pentru ca era intuneric si nu vedeam nimic ne-am intors peste 1 minut cu o lanterna acolo era un hol lung parca nici nu avea sfarsit am mers pana am vazut un zid si pe langa noi erau 2 usi am incercat sa intram in una din ele dar era inchisa am incercat si cealalta usa aceea era deschisa am intrat si am vazut o persoana moarta eu simteam ca e cineva acolo care ne privea am stat doua secunde ne-am uitat pe acolo si apoi prieteni mei i-am vazut morti langa mine m-am speriat foarte tare,apoi o persoana cu cizme o pelerina si un topor a venit langa mine a ridicat toporul si ma omorat, apoi m-am trezit. Dupa cativa ani la scoala la mine un profeso murise eu si prieteni mei ne-am dus in acea "pestera" de care v-am povestit si am vazut exact aceleasi lucruri dar acel om care m-a "omorat"era de fapt un manechin care l-au folosi coloegi mei la un spectacol, iar prieteni mei nu murise doar lesinase pentru ca s-au speriat de manechin. Poate va intrebati ce legatura are profesorul acela cu povestea pai el nu lasa nici un copil sa intre acolo de ce nu stie nimeni.