| anonim_4396 a întrebat:

Vi se pare mult ca un baiat sa aștepte 2 ani pana sa facă dragoste cu iubita lui?

30 răspunsuri:
| cuvant a răspuns:

Nu e deloc mult. Depinde foarte dacă el refuza și partenera vrea sau dacă partenera nu vrea și el trebuie sa accepte acest lucru.
Dacă el așteaptă momentul potrivit atunci nu e mult.
Dacă refuza fără motiv atunci e posibil sa fie cu altcineva.

| Plato a răspuns (pentru cuvant):

Cum adica "daca el asteapta momentul potrivit atunci nu e mult"?
Dar daca EA asteapta momentul potrivit? atunci e mult?

| cuvant a răspuns (pentru Plato):

Daca tu nu vrei și îi ceri sa aștepte atunci nu e mult având o vârstă pana în 20 de ani.
Dacă tu vrei și refuza fără a da o explicație e posibil sa nu fie atracție. Acolo mi se pare ca e mult deoarece nu știi motivul, sunt doar scuze.

| Plato a răspuns (pentru cuvant):

Mi se pare ca e un argument putin misogin.
Tu ai voie sa refuzi, ea nu. Tu poti sa refuzi fara sa oferi un motiv bun?
Faptul ca ea asteapta momentul potrivit nu e un motiv bun?

| cuvant a răspuns (pentru Plato):

Eu chiar la asta ma refeream. Dacă ea refuza ca nu se simte pregătită e un argument potrivit. Daca el refuza cu același motiv e ok. Dar dacă se refuza fără un motiv anume gen sunt obosit/obosita sau nu zice nimic înseamnă că unul pierde.
Contează și vârstă în situația aceasta.
Îmi cer scuze că ai înțeles greșit.

| anonim_4396 explică (pentru Plato):

De parta ar fi una si aceeasi chestie. Tu astepti momentul potrivit dupã lacãt? Iti trebuie CHEIA cu acela deschizi

| Adry05 a răspuns:

Bai... cam da, dar daca o face e de apreciat.

| RAY a răspuns (pentru Adry05):

Sa imi raspunzi si mie la intrebarea de ieri, cel mai important este doar sufletul iar fizicul nu conteaza deloc? ai spus ca eu sunt mare filozof = dar trebuie sa fi mare filozof sa vezi cu ochii tai ca nu e adevarat asa ceva

| Emazio a răspuns:

Mi se pare inutil de mult, daca fata are 13-14 ani e ok, sa nu uitam ca statul considera ca de la 15 ani poti sa faci sex si e ok deci tragi singur concluzia.

| RAY a răspuns:

Depinde de varsta desigur, dar si de maturitatea voastra, sexul nu este ceva rau, vad si eu aici o promovare a asexualitati dar repet sexul nu este ceva negativ, 2 ani e cam mult, cred ca fata aia nu e atrasa de tine, faza cu sunt atrasa de sufletul tau dar cand ma uit la tine imi trece orice chef e valabila

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Consider ca arat bine din punct de vedere fizic, fac sală de câțiva ani.
Ea s-ar putea sa aiba unele rețineri deoarece este virgină si eu nu, mi-a spus de cateva ori ca este neliniștita deoarece crede ca nu va fi suficient de bună neavând deloc experiență si isi face o grămadă de griji. Nu stiu cum sa o fac sa scape de complexe, chiar imi doresc ceva foarte serios cu ea

| Plato a răspuns (pentru RAY):

"sunt atrasa de sufletul tau, dar cand ma uit la tine imi trece orice chef" laughing laughing

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce varste aveti?

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Eu 21, ea 19

| OrdanKarris a răspuns (pentru anonim_4396):

Spune-i ca ii respecti decizia de a nu face sex dar in acest timp, spune-i ca vei apela la alte fete. Spune-i ca nu este obligata sa faca sex daca nu este pregatita dar nici tu nu poti sta pe uscat aiurea. Asteptarea nu este altceva decat un test imbecil din partea ei sa vada cat de mult esti dispus sa-ti calci pe nevoile tale biologice pentru dansa. In acest moment te masoara sa vada ce fel de barbat esti, un barbat peste care poate calca cu bocancii (adica sa iti refuze sex cand are ea chef) sau un barbat care orice ar fi face orice sa-i fie bine lui. Iti garantez ca daca pe tine te face sa astepti, altuia i se va oferi din prima, asculta la mine.

Testul asteptarii este testul manipularii feminine. Fetele de la varste mici invata manipularea sociala. Cu cat esti dispus sa astepti mai mult cu atat ii dai de inteles ca daca ti-a facut zile acre cu abstinenta sexuala, iti poate face zile si mai negre mai incolo cu alte chestii.Asteptatul e o cretinatate si o mizerie. NU este obligata sa faca sex. Are tot dreptul sa refuze. Dar si tu ai obligatia sa-i demonstrezi cu fermitate si fara mila, ca nu ai sa stai fara sex ca asa vrea ea. Multi spun ca asta e un test de dragoste. RAHAT. E o batjocora invelita intr-un ambalaj frumos, iar daca tolerezi asta acum, vei indura mai rau mai incolo, si te vei frustra aiurea.

Daca accepta sa te duci la alte fete, inseamna ca intr-adevar e frigida, fara chef de sex, cu frica reala de a fi penetrata. Daca are reactii adverse si devine indignata, atunci nu voia decat sa iti testeze rabdarile si stima de sine, caz in care te manipuleaza. In felul asta ori o indupleci sa faceti sex, ori pleaca pentru ca vede ca nu te poate domina.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

E greu de spus, am intalnit cazuri de baieti care au stat 2, 3 ani iar ea a facut cu un badboy dupa cateva zile,eu presupun ca lipseste ceva,nu e atrasa de tine,te foloseste pe post de catelus,hai sa fim seriosi relatia voastra mult viitor nu are,hai sa fim rationali,inteleg ca uni viseaza cu monogamie pe viata,sunt povesti, plus nimeni nu iti poate garanta ca nu te va parasi,insela, absolut nimeni, vezi tu a crede in fete = act de credinta, tu crezi in ea = nu stii nimic, in acest caz putem spune ca e acelasi ca daca ai juca la loterie unde sansa sa nimeresti la ceea ce te astepti este foarte mica, la cum sunt fetele din ziua de azi, eu unu nu as sta 2 ani dupa o fata,nici nu inteleg de ce as sta, doar e sex, daca e asexuala treaba ei, fetele sunt foarte smechere, ele folosesc sexul pentru absolut orice, se folosesc de noi pentru ca stiu ca vrem sex, cine stie poate esti marioneta ei

| Emilian65 a răspuns:

Nu.

| Andreeush a răspuns:

Depinde de vârsta iubitei.
Dacă are 14-15 ani se poate aștepta, că e prea devreme.

| OldSoul a răspuns:

Daca tu ai 30 de ani, iar ea are 16, nu, nu e mult.

Dar daca tu ai 20 de ani, iar ea are 18, atunci da, e cam mult.

Bine, nu stiu cum gandesti tu, dar eu sa fiu in postura aia, as tinde sa cred ca tipa respectiva nu stie ce vrea, si ca ma amana in speranta ca va aparea un fat frumos calare pe un cal alb in viata ei.

| Hammurabi a răspuns:

La întrebări de genul ăsta e bine să precizezi vârsta.
Că una e să aștepți 2 ani când ai 16 ani, alta e când ai 25.

| sofisis a răspuns:

Uhm...2 ani de ce? Atata ti-a pus ea prag sau cum? Si da, daca amandoi sunteti majori e multicel.

| Plato a răspuns:

Nu, pot fi multe circumstante. Daca o iubeste, nu are nicio problema sa astepte, te asigur.

| Raven a răspuns:

Am cunoscut pe cineva care a așteptat 4 ani fiindcă ea avea doar 13 ani, în timp ce el avea 20. Dar nu știu să-ți spun dacă el s-a păstrat cast în tot timpul ăsta.

| Paul754880338 a răspuns:

Dar pe vremea cand stagiul militar era obligatiriu si doi tineri care se iubeau erau despartiti timp de 2 ani? Si fata astepta, si baiatul la fel. Probabil unii dintre ei sunt parintii vostri, sunt impreuna si azi, sunt fericiti si au copiii " curiosi", nu?

| GirlOnline81 a răspuns (pentru Paul754880338):

Vremurile s-au schimbat; nici armata nu mai e obligatorie big grin.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Depinde de varste.
Dar e o prostie.

| OrdanKarris a răspuns:

Este absurd de mult. Cu cat e mai mare asteptarea cu atat sexul este mai praf din partea ei. Maxim 3 intalniri, maxim 3 saptamani. Daca in acest interval de timp sau frcventa de intalniri nu exista chimie organica, sexuala, e pierdere de timp. Pentru orice baiat care asteapta 2 ani pentru sex, exista alt baiat care va primi sex de la aceeasi fata, de la a 2-a sau chiar de la prima intalnire. O viata avem, nu trebuie sa asteptam pe nimeni si nu trebuie sa permitem sa ne dicteze altii daca si cat sa asteptam. O viata e prea scurta sa asteptam. Dupa 2 ani de zile daca descopera ca nu se inteleg in pat, si sigur sexul va fi dezastru, acei 2 ani au fost irositi degeaba.

| 90210 a răspuns:

Daca e minora da laughing altfel mi se pare ca pur si simplu nu e atrasa de tine. Am o prietena care a fost cu un tip 2 ani. Erau amandoi majori si l-a facut sa astepte 2 ani si cand tipu a inceput sa insiste sa face sex ea a zis ca inseamna ca oa vrea doar pentru sex si i-a dat papucii. Dupa si-a pierdut virginitatea la o luma de relatie cu alt tip. Chiar ea mi-a zis ca nu prea era atrasa fizic de el desi negase pana atunci.

| Angelindeed a răspuns:

Daca e virgina si sunt la inceput de viata nu

| SanduCiorba69 a răspuns:

Daca il faci sa astepte mai mult de 6 luni esti fara suflet si incredibil de severa