| Sara2 a întrebat:

Viata e grea, si suferinta apasa, alcoolul te cheama, oare de ce? sad

8 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Ar putea sa te cheme niste tumbe prin zapada,o ciocolata calda intr-o cafenea luxoasa unde n-ai mai intrat niciodata,de ce tocmai alcoolul?
Sa bei numai de bucurie, spune o vorba inteleapta.
Urmeaz-o si strange din dinti sa nu simti gustul lacrimilor, maine va fi mai bine.

greece12
| greece12 a răspuns:

Pony,nu suntem la intrebarea cu laudatul, e alta intrebare asta!laughing

| mihaelaa18 a răspuns:

Pentru ca asa este ea, niciodata nu poate fi asa cum ne-am imaginat-o, si indiferent de cum este rea s-au buna trebuie traita.Viata ne da multe lovituri pe care noi trebuie sa le facem fata si reusim sa o luam de la capat oricat de mult ne-ar durea.
Stii ca este si o vorba"timpul vindeca orice rana"dar pentru asta este nevoie de rabdare.
Sa nu iti pierzi speranta, sa lupti mereu, sa nu dai inapoi si sa tii capul sus indiferent cat ti-ar fi de greu.

| harciog a răspuns:

E bine ca totusi lupti cu demonii astia.Un om care deja e pe calea aia nu s-ar mai plinge ci s-ar bucura, mai ales de alcool si in nici un caz n-ar m-ai constientiza greutatea vietii.

| eucumine010 a răspuns:

E ****, e grea. Trec toate.

| Mairead a răspuns:

Viata e frumoasa asa cum e ea cu urcusuri cu coborasuri insa asta nu inseamna sa ne lasam prada viciilor ce ne pot face rau.
Viata e grea intr-adevar dar fi tu mai decat ea, asta trebuie sa-ti arati tu insati

| jupiterestru a răspuns:

Gandeste pozitiv. altii o duc mai rau.

| Crystyanno a răspuns:

Azi am avut oo zi foarte grea am langa mine oo sticla cu vin si funia imi zambeste