| petronela_4784 a întrebat:

Ce ar fi viata fara suferinta?

Răspuns Câştigător
| myname1s a răspuns:

Daca nu ar fi suferinta nu ai sti sa apreciezi cu adevarat ceea ce te face fericit. daca nu ai suferi nu ai sti ce este fericirea. daca nu este fericire ce mai este viata? So.nu poate fi viata fara suferintawinking

23 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Plictisitoare.Cand suferi inspiratia atinge apogeulhee hee

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Ar fi o viata fara alegeri. Fara suferinta e dincolowinking

Elianna
| Elianna a răspuns:

O fericire continua!

| BRG a răspuns:

Sărut mîna viața fără suferință ar fi exact ceea ce Dumnezeu a creat încă din grădina Eden, dar în curînd Dumnezeu va pune capăt tuturor suferințelor.

| Beatrice a răspuns:

Nu prea mai este asa ceva... adica tot e suferinta oricat de mica ar fi ea... big grin

| CosteaVlad a răspuns:

Parfum...

| AndutzaAndu a răspuns:

Ar fi o viata perfecta fara suferinta love struck.

| veronyka a răspuns:

Nu am putea preţui tot ce e minunat în viaţă

| TutiQ a răspuns:

N-am pretui fericireahappy

| andreea69dea a răspuns:

Ne-am plictisi tare daca nu am suferi. Face parte din viata suferinta, important este sa nu te lasi coplesita de ea si sa te agati cu toate fortele sa fi fericita. Daca nu am suferi din cand in cand nu am sti sa pretuim lucrurile frumoase pe care ni le ofera viata.

| ella010685 a răspuns:

N-ar fi la fel, si suferinta are partea ei in fericire happy

| simona_6231 a răspuns:

Ar fi totul perfect...si nu ai mai avea pentru ce lupta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca n-ar exista suferinta, n-am sti de ea. Deci, tot viata s-ar numi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vise, vise...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Contrapleonasm!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un vis frumos, din care nu ne-am mai trezi... dar ideea in sine este doar un vishee heewinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te-ai mai putea bucura de lucrurile bune, ca dupa ce treci de suferinta stii deja sa te bucuri mai mult de ceea ce ti se intampla in jur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un neantwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O viata fara suferinta ar fi o viata in care am accepta totul asa cum este, in care am inceta sa ne mai ranim pe noi insine si odata cu acest lucru am inceta si sa ii mai ranim pe alti.
Cand un om a suferit in de ajuns, el isi da seama ca nu are nevoie de suferinta de fapt. Oamenii nu au nevoie de suferinta decat pana cand isi dau seama ca nu au nevoie de ea. Acesta este mesajul lui Isus Christos si a lui Buddha, ca exista o viata fara suferinta. Dar pana cand iti dai seama de acest lucru, ai nevoie de ea, este un bun profesor, care te invata ca mai exista si o alta cale si un alt fel de viata, libera, fara suferinta. Suferinta te face sa iti dai seama ca nu exista nimic pentru ce trebuie sa te lupti. Cand stii acest lucru, accepti totul asa cum vine, nu te lupti, nu opui rezistenta si scapi de suferinta, pentru ca te-ai luptat destul, pentru ca ai avut destula suferinta si acum este momentul sa traiesti liber, fara suferinta. O viata fara suferinta nu este plictisitoare si nici nu este un vis frumos dar imposibil. O viata fara suferinta inseamna pace sufleteasca, gasirea libertatii adevarate si acceptare fata de tot ceea ce exista. Iar cand traiesti, acceptand totul asa cum este, esti cu adevarat liber sa fi tu insuti.

| gossipgirl a răspuns:

Vise, fiule!

Suferinta exista fie ca vrem, fie ca nu!

| SunShine_3102 a răspuns:

Peste pe uscat?

| ruoxiii a răspuns:

Daca nu ar fi suferinta nu am stii ce este aia viatawinking daca cume si in iubire, ce iubire e aia fara suferinta fara gelozie ar fi mult prea perfect si te-ai plictisii foarte repede... asa suntem noi femeile vrem prea multe de la viata, aproximativ toate fetele din ziua de azi sunt prea perverse vor altu si altu si tot altu nu se multumesc ca o singura iubire vor si un concunbinlaughing)))

| dinad a răspuns:

Foarte monotona si plictisitoare...