| anonim_4396 a întrebat:

Viata mea s-a schimbat radical de cand am inceput sa umblu cu o fata...(amica). m-am despartit de fostul'. am inceput sa fumez...sa beau. a inceput asa >>dupa vreo doua saptamana m-am impacat cu fostul' si am stat 4-5 zile impreuna.(lui nu-i convenea ca eu fumez.si nu mi-a mai dat voie.). ne-am certat intr-o seara pentru ca m-a sunat bunikmea si nu am vorbit la telefon langa el.si probabil era geloscrying(,. si ne-am despartit de atunci nu voia sa mai vorbeasca cu mibe,, ma facea curva si in toate felurile.pentru ca asa a azuzit.de la lumee
eu. m-am bagat cu un baiat dar m-am despartit pentru ca tin la fostul'
m-am prostit tare. o femeie m-a vazut ca intru in bloc la cineva, un baiat.(care e nepotsu)si a venit intr-o zi la mine acasa si a i-a zis buniki mele si tatalui meu ca m-a vazut noaptea la 3 in casa acestui baiat.(si nu e adevarat). si ca fumam si beeaam si baietii erau beti.si asa mai departe
a aflat mama care e plecata si nu mi-a zis nimic doar sa nu mai ies cu paula(amica mea) prin acest cartier, am inteles si nu mai ies., dar parca mi-e dor de fostul'pentru ca l-am iubit sinker si stiu ca si el m-a iubit atunci ca plangea pentru mine am vazut ii curgeau lacrimi din ochii cand a vazut ca m-am apukat de fumat dar vorbele lumii l-a facut sa creada ca sunt curva si ca il insel cu multi(dar de fapt este vorba depre prietena mea.care e caam prea nebuna sa zic asa). ce ma sfatuiti ce sa fac. cand m-am bagat cu baiatul ala dupa fostul'. nu prea il placeam. dar acum imi place sa vb cu elhappydati-mi un sfaaat va roog in legatura cu povestea meaa

Răspuns Câştigător
| anka89 a răspuns:

Incearca sa revii la normal, acea fata "amica" daca era intr-adevar amica nu te aducea in situatia asta.Incearca sa devii cum ai fost inainte si sa vorbesti cu fostul tau, sa il faci sa creada ca nu e adevarat ce zici lumea, ca esti curva.Acum dupa ce te-ai apucat de fumat,de baut si de alte tampenii de genul asta,lumea normal ca daca te vede asa crede ce te **** pe unde apuci,tu nu ai zice la fel? fa cumva sa iti ocupi timpul cu altceva (nu lucruri defaimate),sa vada fostul sa ai de gand sa te schimbi, Si cand ai de gand sa vorbesti cu el spune-i ca ai nevoie de el pentru a revenii la normal, daca mai are incredere in tine.Gandeste-te la ceea ce vrei de la viata si da-ti seama ca ceea ce faci nu te va duce la bine, ci la mai rau.winking. Anturajul te strica si te face sa faci lucruri pe care pe urma nu le mai poti indrepta, ai grija cum iti alegi prietenii.

11 răspunsuri:
| Gagikaru a răspuns:

Rupeti piz&a

| SpEcIaL1 a răspuns (pentru Gagikaru):

Nu te-a pus cineva sa raspunzi daca nu vrei.asa ca nu te mai complica sa gandesti cred ca ti-a luat mult timp sa scrii asta. daca nu ai nimic in creierul ala al tau mai bine taci!

| BăiatInteligent a răspuns:

Ccccccccrvo!

Da glumesc eu). gaseste un moment ca sa poti vb cu el (cel mai bine intre 4 ochi).si explica-i tot ce noua ne-ai explicat aici...promite-i ca nu se va mai repeta. daca te iubeste te va erta.dar trebuie sa fii si tu sigura in sentimentele tale.pentru ca sa nu sa se primeasca cum si prima data("cand m-am bagat cu baiatul ala dupa fostul'.nu prea il placeam")

Succes = )

| artseeker a răspuns:

Prietenii ar trebui sa te ajute, nu sa te bage in bucluc. Ar trebui sa vorbesti cu fostul, sa lamuriti lucrurile.La urma urmei, in cine are mai multa incredere? In tine sau in restul lumii? Acea "prietena" dupa cum o numesti tu, nu mi se pare chiar o prietena.Cu fumatul, eu zic sa o lasi moarta; 1 la mana nu iti faci doar rau si 2 la mana daca te vei impaca cu fostul nu stiu cat de bine o sa ii cada. Daca mai ai nevoie de sfaturi, imi trimiti un mesaj si iti dau idul meu, si mai vorbim pe mess :* Sper din suflet ca te-am ajutat.Mult noroc :*:*>big grin

| SpEcIaL1 a răspuns (pentru artseeker):

De fumat m-am lasat nu am mai fumat de o saptamanalove struck.fostul' prieten...deja a trecut 2-3 saptamani.de cand nu mai suntem impreuna si nu ar mai vrea sa fim impreuna stiu asta.dar ink mai sper nu stiu de cecrying((crying si cu prietena nu prea mai vorbesc.ca nu vreau sa mai am necazuri din cauza eiwinking

| SpEcIaL1 a răspuns:

Scuze pentru greseliile produsecryingblushing

| rauly666 a răspuns (pentru SpEcIaL1):

Ce fel de dragoste sa sugi pe*** la toti?

| SpEcIaL1 a răspuns (pentru rauly666):

DE unde stii ca sug la toti ti-am supt-o tie si nu stiu eu? esti proasta. daca nu stii sa dai un raspuns mai bine nu il mai da taci acolo si gata

| ArtistiqueGS a răspuns:

Pai thinking complicata chestie, eu zic sa incerci sa vorbesti cu fostul, cum am mai spus si altora ai grija cum iti aliegi amicii.

Ce pot spune altceva, ai avut un anturaj prost, dar trebuie sa-i dovedesti fostului tau iubit,, ca toate cele auzite sunt barfe, fa-l sa aiba iar incredere in tine. Dar ai grija asta nu va fi prea usor...

Succes :

| pepo a răspuns:

Mmdap.un raspuns interesant.nu stiu ke sa zici vb cu el. spune-i adevarul si numai adevarull poate te intelege.doar nu o fi prost.crying

| rauly666 a răspuns:

Dupa ce sugi pe*** la toti zici ca iubesti?