| alisa95 a întrebat:

Buna TPU as vrea sa va povestesc ceva sper sa nu va plictisesc si sa imi dati un sfat fara sa ma luati in ras. am fost cu un baiat si ne-am despartit si pentru ca s-a bagat un prieten de a lui intre noi si dupa ce ne-am despartit el a inceput sa se dea la prietenele mele sa se puna cu fete din zona in care umblam eu ca probabil sa-l vad sau nu stiu si vazand ca face asa ma combinasem si eu cu un prieten de a lui si el a inceput sa ma faca c*rva si sa minta sai bage prostii in cap sa nu mai stee dupa mine ca nu sunt de el ecc cu toate astea noi ne combinasem si pe el nu stiu da. parea ca il deranjeaza chestia asta dar eu am continuat sa stau cu el si debea dupa cateva saptamani actualu adica prietenu lu fostul meu. mi-a zis ca fostul meu ma insela si ca m-a facut curva si ca vorbea urat de mine...si nu inteleg nici pana in zioa de astazi ce i-am facut cu ce i-am gresit dupa ce ne-am despartit am incercat sa ne impacam dar el nu a mai vrut nu inteleg de ce si el si prietenul lui vorbesc incontinuare de mine si nu inteleg cei deranjeaza de fapt sunt din ce in ce mai deprimata nu stiu ce sa mai fac m-am saturat de toti! voi ce credeti dati-mi un sfat va rog!

Răspuns Câştigător
| Eaaa_4667 a răspuns:

Buna,Ceva de genu` mi s-a intamplat si mie, insemna ca aceea persoana e afecata de faptul ca tu ai stat cu prietenul lui si el se dadea la prietenele tale deoarece cred ca vroia sa te faca geloasa, si cuvintele spune de el nu ar trebui sa te afecteze daca tu stii ca nu esti asa nu are rost ce crede el! Si plus spune asta pentru ca e ranit. dar oricum cred ca te place. bafta si incearca sa nu pui la suflet vorbele care ti le spune `

3 răspunsuri:
| d1onn5o a răspuns:

Cea mai mare greseala posibila a fost sa-i faci in ciuda, baietii reactioneaza urat cand fosta lor procedeaza in felul ala.In afara de a simple talk cu el, nu cred ca mai ai ce face, spune-i ca te-ai combinat cu ala doar ca sa ii faci in ciuda si ca inca mai tii la el, daca te refuza, nu prea mai ai ce face cu el.

| alisa95 explică:

Mersi pentru sfaturi oricum d1onn5o am stat dupa el sa ne impacam mult timp si el ce facea se dadea la prietenele mele si umbla cu fete pe care le cunosc "defila" prin fata mea si cand am vazut ca face asa i-am facut si eu la fel

| firedragon a răspuns:

Pai nu te-ai gandit nici odata ca poate iai facut rau unei persoane si ea sa razbunat?