| simpluEu. a întrebat:

Voi ati auzit de romanca aia din Germania care vrea sa isi vanda virginitatea... p 100.000€? ce parere aveti? mie unu mi se pare cea mai mare tampenie ca o fata sa iti scoata virginitatea la vanzare.

16 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Nu stiu care e statutul prostitutiei in germania. Daca e legala, tipa e in perfecta legalitate. In ceea ce priveste caracterul moral al ideii, este corpul ei. Asa cum unii aleg sa bage in el substante daunatoare timp de zeci de ani, ea alege sa il ofere o noapte cuiva. Niciuna dintre alegeri nu mi se pare intr-un fel anume, fiecare isi stapaneste si foloseste corpul dupa cum doreste.

cami
| cami a răspuns:

Stupida.zau daca n-o fi asa.

gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Eu cred ca fiecare trebuie sa tina la demnitatea lui...chiar daca ii este foame... Poti castiga bani si in alt mod...sunt tinere care au servici si sunt si la facultate...si or fi si virgine printre ele... Mi se pare degradanta decizia ei...nefiind un exemplu bun pentru alte fete. Bine ca nu s-a acceptat sa se faca asta in Romania!
Mi se pare penibil sa vina poate un batranel cu bani si sa aiba o seara de amor programat cu o domnisorica care plange ca n-are bani si-si vinde ceea ce ar trebui sa daruiasca omului iubit! Chiar consider ca este RUSINOS si DEGRADANT! NU MAI STIU UNII CUM SA AJUNGA PE STICLA...INVENTEAZA TOT FELUL DE LUCRURI CARE DE CARE MAI INJOSITOARE!

| Sara2 a răspuns:

Bolnava cu capu tipa... da rau de tot

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Fiecare are dreptul sa faca ce doreste cu corpul sau si acea fata a hotarat sa-si vanda virginitatea.Foarte bine, bravo ei daca se simte sigura pe ea! Si vreau sa mai adaug ca fata vrea sa-si vanda virginitatea pentru a avea bani sa-si continue studiile.

| gabimaris a răspuns:

Bravo ei, daca are "marfa" rara?! cred ca e printre putinele care mai are asa ceva!laughing

cristian
| cristian a răspuns:

Uite si pana unde te impinge foamea...

| selef a răspuns:

Sunt de acord, dar sa stabileasca castigatorul in direct la tv, recomndat dupa ora 24.

| ♣ Ma®®yE [;x] a răspuns:

Uite unde te impinge nevoia. Poate sa ramana si traumatizata pe viata.

| simpluEu. explică:

@ai dreptate mike... dar sa nu uitam ca mai are de asteptat pana la 100.000€...ca licitatia a ajuns abia la 5.030€ in cateva saptamanilaughing)

| simpluEu. explică:

Sa nu uitam ca deja germanii au facut-o mincinoasa...de la 50.000 prima data a ajuns la 100.000.si pentru 2-3 tipete care le face ea si alea care nu sunt din dragoste sunt pentru bani...eu unu nu as da.asta se numeste prostitutie legala... zic eu

| irynna a răspuns:

Da, tot mai multe persoane inca mai cred ca banii reprezinta totul, si uita cu desavarsire de ele insasi, isi abandoneaza propria persoana pentru bani. unde mai este demnitatea fiecaruia? respectul de sine? mie mi se pare o mare aberatie acest lucru.insa in viata este o alegere iar tu esti cel care alege ceea ce vrei sa faci cu viata ta!

| hugin a răspuns:

E treaba ei. Daca vrea sa faca cariera in meseria care vrea sa o inceapa acum e ok. Daca nu cred ca nu poti sa stergi cu buretele trecutul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jenant... I don't want to see

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa asteptam sa vedem si .cumparatorul.Si impresiile de, dupa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e proasta daca cere, ci cel care plateste e!