| RedDeath a întrebat:

Voi ati observat ca "ploua" cu intrebari ale unor fete mici, sub 18 ani, care nu stiu daca sa accepte sa faca sex[ chiar daca nu vor] cu iubitii lor mai mari in calduri? Nu stiu daca asta e practic o intrebare, dar... mi se pare mie, sau sunt foarte multe fete in asemenea probleme?
Deci asa ceva... in loc sa faca ce vor ele, se lasa manipulate de niste obsedati sexual... Voi ce parere aveti? [nu voi, obsedatilor, ceilalti care totusi se mai stapanesc] A crescut numarul cazurilor de acest fel, sau mereu a fost asa?

15 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Am observant, pana si ploile nu mai sunt ceea ce au fost!

| RedDeath explică (pentru neutrino):

Vai. am scris ''sub 1 an\\ in loc de ''18 ani'' rolling on the floor

| Dariusuu a răspuns:

Dacă părinţii sunt atât de încuiaţi la minte şi nu le pot să le ofere un sfat copiilor care doar aleargă după bani n-avem ce face.Eu îi înţeleg pe aceşti copilaşi, bine (pe unii copilaşi ).

Îmi place să văd că mai există şi tineri care se informează foarte bine înainte să facă sex.

| HueyFreeman a răspuns:

Aparent, daca iti doresti o relatie serioasa esti obsedat sexual. Daca nu vrei sa faci sex, nu intri intro relatie.

| Mussette a răspuns:

Lipsa de educatie.
Daca si aia, si aia, si aia a facut, de ce sa nu faca sie ea?!
Daca isi aleg cate un iubit cu multi ani mai mare ca ele...e normal ca baiatul sa nu reziste unei copile.
Nu a fost mereu asa. Candva fetele se maritau si inainte de 18 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In caz ca nu ai observat site-ul se numeste "toti pentru unul"...fiecare are nevoie de sfaturi, iar cand parintii..prietenii..sau oricine cu care poti vorbi e departe sau nu vrea sa vorbeasca despre asa ceva. apelam la alternative..cum e si aceasta categorie am decis sa cerem ajutor..sfaturi..consolare de la oameni pe care ii cunoastem sau nu.

| RedDeath explică (pentru anonim_4396):

Ei, asta mie m ise pare aiurea. Ce sa ceris sfaturi de la un necunoscut, sa iti spuna el daca sa faci ceva contra vointei tale sau nu. Daca nu vrei, nu faci, nu te lasi amagita de "dovada de iubire" care ti-o cere iubitul in calduri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

I feel you, bro'.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

No comment.

| lolium a răspuns:

Problema e ca exista prea putin demnitate in ziua de zi. lumea are nevoie de confirmare ca sa isi cunoasca adevarata valoare, isi doreste sa apartina unui grup, sa aiba cu cine sa vorbeasca, etc
Tocmai de aceea multi aleg calea usoara, aceea de "a se da dupa ceilalti "
E pacat, si foarte trist. Daca majoritatea oamenilor sunt nepoliticosi, superficiali, rautaciosi, si lispiti de sentimente, ai si tu 2 variante :ori devii ca ei si suferi pentru ca ajungi sa te simti folosit, ori ii respingi de la inceput, si te plangi pentru ca nu ii gasesti pe cei ca tine, cu care sa te simti implinit din punct de vedere emotional
Eu aleg faza cu demnitatea pana la moarte, chiar daca o sa imi fie mai greu. Pana la urma nu trebuie sa am prieteni falsi, sau sa fiu in pas cu lumea

| Mihailescuioana29 a răspuns:

Da se pare ca a crescut numarul cazurilor, iar din punctul meu de vedere aceste lucruri se intampla datorita parintilor care nu comunica cu copiii lor, sau majoritatea sunt plecati din tara, cica pentru o oferi un trai mai bun copiilor, dar ei la varste asa de fragede au nevoie de ajutorul parintilor, pentru ca incep sa se bata singuri de probleme.

| Ciumpi35 a răspuns:

Pai daca ele se combina cu baieti mai mari decat ele care sunt mai experimentati si le fraieresc, le iau cu lugu lugu, daca nu vrei sa faci sex cu mine inseamna ca nu ma iubesti.Si fata prostuta, disperata sa nu-l piarda e cu un gand sa o faca. Ca ele la 13-14 ani „iubesc" ce pana mea.

| alexandrafocus a răspuns:

Pai da fetele astea cred ca "iubitii" lor chiar le iubesc si fac asta poate pentru ai face fericiti laughing, insa nu constientizeaza ca ei stau cu ele numai pentru a le ***!

| Black_Tavi_1993 a răspuns:

Doamne doamne ursul tedy iar a facut victime laughing

Ele nu stiu sa faca sex asta e