| rTaxq a întrebat:

Voi ce ati face in locul meu?
Am fost impreuna cu o fata aproape un an, iar apoi a aparut o cearta n-am vorbit vreo 2 zile apoi am incercat sa ma impac cu ea, dar...nu a mai vrut sa fie cu mine, m-am enervat si i-am spus: "Intre noi n-a fost iubire niciodata!"(nu stiu ce a inteles ea prin asta:S)
Ea s-a enervat si ma ignorat, intre timp peste 3-4 zile de la despartire am remarcat ca se tot baga cu un baiat in seama pe fb, nu eram convins, si am intrat intr-o conversatie cu ea si am intrebat`o daca e impreuna cu acel baiat. Mi-a zis ca nu are legatura cu acel baiat ca ii este verisor de-al 3-lea.
Eu n-am crezut`o, mai tarziu.
Umblam la biserica "penticostala" in alt cartier acolo la ea, eu stau la vreo 20 km de ea.
Si remarcam ca ma tot privea in biserica cu o fata asa mai suparata.Am aflat ca ea era impreuna cu acel baiat,dupa cateva zile mi-a dat add inapoi pe mess,si fb si a zis ca ii pare rau,ca a crezut ca daca o sa fie cu altul o sa ma uite.
A zis ca i greu sa fie cu cineva si sa placa pe altcineva.
I pare rau,inca e impreuna cu el,dar nu stiu ce sa fac,sincer o plac dar nu stiu ce sa fac, zice ca a facut o greseala ca a acceptat si nu s-a gandit, mavrea inapoi ce credeti?
Mi sa mai intamplat odata asta dar cu alt baiat, tot dintr-o cauza de asta dintr-o cearta, dar am iertat`o...
O iubesc prea mult dar nu pot sa fiu cu ea, cand stiu ca a fost cu altul...Doar ca sa ma uite. Funda Pentru cel mai bun raspuns. si sincer, va rog un sfat bunpuppy dog eyes

4 răspunsuri:
| michael5813 a răspuns:

Uite o "zicere" de la mine si sa stii ca asa este : "o ciorba incalzita din nou nu mai e buna ca prima data"! daca ai minte vei intelege ce am vrut sa spun...

| soriinaa a răspuns:

Asta nu-i o scuza, ca sa te uite nu trebuie sa fie cu altul, exista si alte metode. Si daca vroia sa te uite, insemna ca te iubeste de nu mai poate, deci cand ai intrebat-o daca vrea sa va impacati, iti spunea bucuroasa ca da, si nici nu mai era nevoie sa te uite. Chiar daca ti-e greu, cel care trebuie sa uite esti tu. Daca te-a inselat odata, o va face ( sau mai exact a facut-o deja ) si a doua oara si a treia si de cate ori va avea ocazia, pentru ca a vazut ca ii merge, stie ca o iubesti si ca o sa o ierti. Si e gresit. Daca un om te iubeste, nu te inseala, nu te face sa suferi, nu te raneste, din contra face tot posibilul sa te faca fericit. Evident, oricine greseste, dar inselatul nu e un tip de greseala pe care il faci asaa, fara sa vrei. Chiar daca ti-e greu, las-o in pace, uit-o, treci peste, nu te merita. Esti un baiat bun, o sa vezi ca o sa gasesti o fata care sa te merite, care sa stie sa te aprecieze. Baftaa;*

| Mahmurul20 a răspuns:

Ma frate daon colo acu serios adica aia inseamna ca umbla cu toti daca tio facut chestia asta inseamna ca ea nu merita nici macar atentia ta macar tu iai fost fidel... Si daca o face odata o face si a doua oara.

| Deeniisaa a răspuns:

Probabil ai ranito si a incercat o metoda prin care sa scape de aceasta durere.
Poti sa-i dai inca o sansa.NU pierzi nimic, dar insa vei vedea pe parcurs daca ai sa castigi ceva.Mult noroc!happy