| AlinaMmm a întrebat:

M-am certat cu un baiat acu o luna si jumatate, aa si i-am promis ca nu-l voi mai deranja niciodata..insa acu imi pare rau de ce-a fost, si as vrea sa ma impac cu el.dar nu stiu ce sa fac...acu cateva zile i-am dat cerere pe fb si mi-a dat acc...insa nu stiu ce as putea sa-i spun.aa si atunci cand ne-am mai intanit pe strada ne-am ignorat..si ma doare chestia asta, adica ok. poate imi place de el, dar macar ca amic as vrea sa-l am..ca sa mai vorbesc cu el din cand in cand..deci ce sa fac? dau fundawinking

Răspuns Câştigător
| Crisu a răspuns:

"Hei, ce mai faci?"
"stii...mi-era dor sa vorbesc cu tine"
ceva de genul. laughing De ce nu incerci? Iti vei da seama dupa comportamentul lui daca merita sau nu. Am patit si eu aceeasi chestie cu un tip si dupa ce ne-am certat, eu am fost aia care l-am facut. Dar dupa putina vreme, mi-am dat seama ca nu merita nici macar prietenia mea. Dar important este sa incerci. Sper ca la tine sa fie diferit! laughing :*

| AlinaMmm explică (pentru Crisu):

Cu siguranta voi pati la fel ca tine...dar macar o sa incerc sa nu mor ~proasta~ laughing

| Crisu a răspuns (pentru AlinaMmm):

Ee, la mine a fost faza ca el voia sa fim impreuna si de multe ori spunea chestii si facea totul pe dos. Adica, el spunea ca sunt foarte speciala pentru el, diferita si toate astea si totusi se ducea la altele. Si pe mine ma enerva treaba asta si eu am luat decizia de a nu mai vorbi

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa ii scrii pe facebook,, Ce mai faci amice?,,

| AlinaMmm explică (pentru anonim_4396):

Pai noi pe fb ne-am certat ..si din cauza ca era suparat pe mine m-a lasat sa vb singura.iar acuma, nu stiu ce sa-i spun..ca mi-e frica ca n-o sa-mi raspunda... sad

| StefanChriss a răspuns:

Spune-i deschis ce simti. Recunoaste ca ai exagerat, intra pe el si explica-i, gen: "Hey, ce faci?" si dupa ce-ti raspunde ", ii spui "Uite..imi pare rau ca m-am comportat asa, cum pot sa ma revansez si etc.", ti se pare greu? laughing Fa tu primul pas daca vrei impacare big grin

| AlinaMmm explică (pentru StefanChriss):

Dar totusi a trecut o luna jumate de atunci...si el in tot timpu asta n-a dat nici un semn de viata...pff (bine ca si eu l-am sters de la prieteni si i-am dat block pe fb) iar cand ne-am mai vazut fata in fata l-am ignorat, desi el fiind cu iubita (de care intre timp s-a despartit) se tot uita insistent la mine si o prietena de-a mea..deci nu stiu, as face primul pas.dar daca nu-mi va raspunde la mesaj? sad

| Hace a răspuns (pentru AlinaMmm):

Daca nu iti va raspunde inseamna ca nu este interesat si de aici rezulta ca nu mai are rost sa stai sa astepti ca se va intampla ceva intre voi.

| StefanChriss a răspuns (pentru AlinaMmm):

Nu conteaza daca iti raspunde sau nu, tu esti datoare sa incerci. Daca nu incerci nu vei afla niciodata! tongue

| Hace a răspuns:

Un simplu mesaj cu "Buna, ce faci?" cred ca ar incepe sa rezolve situatia. Insa nu uita, sa nu fi prea insistenta, baietilor nu le prea place acest lucru. Numai bine happy