| Roxana_2583 a întrebat:

Din punctul vostru de vedere, exista dragoste la prima vedere? Vi s-a intamplat sa va indragostiti de cineva la prima vedere? cum e acel sentiment?

1 răspuns:
| Maria_1619 a răspuns:

Da, love struck! M-am indragostit din prima clipa in care l-am vazut pe vio. Imi batea inima asta de tare! Il iubesc foarte mult!

Sa va spun ce mi s-a intamplat:

Deci, sa spun cate ceva despre mine: ma numesc Maria Alexandra, am 15 ani, sunt la liceu in Bucuresti, clasa a 9-a G, sunt la profil unan-intensiv engleza, sunt din Otopeni.
M-am indragostit nebuneste de un baiat, este colegul meu de clasa, i se spune vio, are tot 15 ani, de inaltime ca si a mea...doar putin, putin, cu cativa cm mai mare ca mine, cum sa spun, este cel mai "popular" ca sa spun asa, adica cel mai cunoscut din liceu, aproape din oras, genu golanas, da invata, nu este rau, baiat de om bogat, ii place sa fie la moda, noi venim in uniforma, baietii vin in sacou albastru deschis si pantaloni negri, dar are diferite chestii shic de te topesti cand il vezi. nu are parul scurt, scurt...il are de lungimea lui zac efron sa spun asa, dar lui ii place sa isi ridice bretonul cu gel, sau sa sil faca uuffff nu stiu cum sa spun da oricum e bestial de dragut, are ochi caprui, par saten, putin, putin mai deschis ca al meu, foarte putin, si chestia cu rautatea, vorbeste urat, nu pot sa spun ca nu, dar numai cu baietii, el sta cu de aia d a 12, a 11, si vorbeste cu chestii urate cand este nervos pe ceva anume si dimineata, de la 8 la 10. si fumeaza, adica fuma, dupa aia s-a lasat pentru mine, de fapt 90% din elevii liceului fumeaza
La inceput eram atrasa de el pentru frumusetea lui, e superb ca dovada ca fetele din liceu sunt inebunite dupa el, mai spuneam si eu daca 2-3 fete, da toate
La liceul acela, in acea clasa nu am niciun coleg sau prieten, adica am dar sunt la alte clase si m-am imprietenit pe cinste cu toti colegii, iesim seara, stam in cluburi, vorbim pe mess, etc. Eu sunt navetista, adica fac naveta intere Otopeni si Bucuresti, dar nu este asa mare distanta pentru ca ajung in 5-10 min cu masina, si el este din oras.
La informatica am cazut langa el sa stau.
Asa, si acum sa incep, aaa, sa incep cu ziua in care am crezut ca o sa imi sara din piept inima, eram la ora si trebuia sa copiam ceva dupa tabla si am vrut sa ma intorc sa vad ce mai trebuie sa scriem si nu stiu vroiam sa pun mana pe scaun si din greseala am pus mana pe mana lui si el ma privea in ochi si eu pe el imi batea inima! Am luat-o imediat si am inceput sa scriu, da naiba stie ce, si in ziua aceea el nu a fost atent la nici o ora, toti profesorii nu stia ce e cu el, ei il intrebau nu stiu ce, la nu stiu la ce se gandea si trebuiau sa il stige ca sa fie atent si sa le raspunda la intrebari, se uita pe geam, etc noi nu mai puteam de ras cand facea asa, pentru ca nu stiu ce era cu el da nuci eu nu ma puteam concentra la nimic, ma gandeam numai la el, cum incercam sa fiu mai serioasa si sa invat...imi aparea el in minte.
Acum cateva zile, nea ales pe mine, pe el, pe inca 3 frumosi si 3 fete sa participam la nu stiu ce festivitate la fosta scoala, scolile colaboreaza intre ele, si nea ales pe noi ca reprezentanti ai scolii+cativa de la a 12, cu care trebuia sa mergem, cu masinile lor sunt prieteni comuni.
Si mergem noi acolo, am in clasa un baiat, i se spune nino, este frumusel si el, si ala ma tinea numai in brate, bai, si ma vedeau toti fosti profesori. Am stat noi acolo, mai era putin pana cand trebuia sa mergem noi sa prezentam ceva pescena si el a plecat toti o luase razna, pentru ca mai era putin si urmam noi il suna toti el nu vrea sa se intoarca, il sun si eu nu stiutiam cu avea si pana la urma s-a intors, da a vrut sa vorbim ceva, nu stiutiam ce si ma duc cu el mai in spate, in curtea scolii, pentru ca acolo se facea festivitatea aia sh ma ia de maini, se apropie de mine, ma ia in brate sh isi apropie buzele de mine cred ca 3-4 cm erau intre buzele noastre si ma uitam in ochii lui si el in ai mei si mi-a spus ca ma iubeste sh ca vrea sa fiu cu el, ca sa intragostit de mine eu nu imi stiam cu sa fac si vroiam sa ii spun din toata inima ca si eu il iubesc, dar nu i-am spus si l-am pupat pe obraz
La scoala, eu stau in prima banca de la usa si el sta in a treia de la mijloc...nu stiu, am vrut sa il vad si am intors capul si el se uita la mine si am inceput sa rad. laughing
Si, de halloween, m-am trezit cu vreo 20 de persoane sa ma ia la o petrecere, printre care era si el da cum sa lipseasca el cand e cel mai tare. Si cand l-am vazut am vrut sa merg, ma aranjat matusimea, e stilist profesionist. si am plecat si ca sa nu mai stau sa spun ce sa mai intamplat la petrecere trec la momentul cu noi, nea trimis un baiat sa luam ceva de la un magazin, si pe drum asa, cum mergeam, mia spu daca m-am mai gandit la ce mi-a spus el si eu l-am intrebat ce mi-a spus si l-am pus sa mai spuna odata si mi-a spus TE IUBESC, si i-am spus SI EU TE IUBESC DE NU MAI POT, si am inceput sa ne sarutam nebuneste o luasem razna, el era asa pasional si senzual nu putem sa ne mai oprim nici nu neam mai intors la petrecere, am plecat si am stat si am vorbit cu el toata noaptea, ca sa stim mai multe unul despre celalalt si m-a adus acasa, iar de atunci pan acum nu mai pot de el si ma gandesc intruna la el. azi ca sa vezi faza...eram la ora de romana sh profu se duse mai in spate de el la ultima banca sa vada ce a scris unu si eu ma intorc si ma uitam la el nu la profu la vio sh ii faceam cu ochiu sh ii zambeam sh el imi zambea mie sh profu se uita l mine sh vde ca fac asa sh crede ca ii fac lui, da el ziq aaaa, mi-ai facut ziua mai frumoasa si eu incep sa rad sh cu vio.sh aialalti nu stiutia ce aveam sh profu nu lea sp ca i-am sp sa nu le sp sh i-am sp lu profu ca nu lui ii faceam sh vio incepeasa rada, el a putut avea la picioare toate fetele da ma ales pe mine.
Luni seara, vroiam sa ne vedem, si era vreo 12-1 noaptea, a venit cu prieteni de ai lui de a 12 a, cu masina, laughing, eu am sarit de la balconul casei, si am plecat cu el. Era prea frig si am mers la el, pentru ca parintii lui nu erau acasa si nu aveam unde sa ne ducem, decat in cluburi si nu mai vroiam. Am ajuns, ne-am uitat la TV, am ras, si la un moment dat, am inceput sa ne sarutam si din ce in ce mai intens, si ne-am incins tare in patul lui, dar nu am facut nimic, adica sa petrec noaptea cu el, decat ne-am sarutat vreo 2 ore in continuu. Eu eram ciufulita rau, hainele nici nu mai stim cum vin pe mine, el, ramasese fara tricou, si el ciufulit, si m-am intors acasa pe la 3. La scoala, auuuuuuu, ce somn ne era, darlaughing. Fara uniforma nu avem voie in liceu, si isi ia tricouri din acelea care sunt incarcate cu tot felul de chestii, isi ridica manecile la sacou mai sus, si isi baga mainile in buzunare, si merge asa misto, si isi face parul, nu stiu cum sa iti spun, isi da cu ceva si sil ciufuleste, nu ciufuleste ufff nu stiu cum sa spun
aaaa, de fapt sa va spun ce este foarte important, eu o sa plec in America cand o sa implinesc 18 ani, tata si mama cheltuie o avere pe mine, sa fac facultatea acole, sa iau lectii de canto, dans(o mostenesc pe mama), actorie(o ador) sa studiez acolo si sa intru la o facultate buna. Si el pleaca in America, cu mine, ne-am hotarat.