| LoveDedy a întrebat:

Vi s-a intamplat vrodata sa v-a indragostiti ..gen ´dragoste la prima vedere´.? Daca da ce ati simtit... Cel mai complex fundita:*

Răspuns Câştigător
| FallenDemon a răspuns:

Dada mi s-a intamplat big grin Sincer nu prea stiu cum sa descriu e ceva magic :X:X Cand am vazut-o pentru prima data am inceput sa am fluturasi in stomac sa devin brusc foarte fericit sa o vad ca pe un inger big grin de fiecare data cand imi zambeam ma roseam si mi se umplea sufletul de caldura big grin Inima imi batea foarte tare si simtean ca plutesc :X:X In urmatoarele zile gandul mi-a fost doar la ea big grin nu puteam manca nu puteam face nimic fara sa nu o am in minte... ce sa mai zic eram indragostit big grin inca sunt o iubesc enorm de mult si se pare ca si ea a simtit la fel cand m-a vazut big grin eu inca retraiesc acele sentimente desi suntem de 8 luni impreuna :X:X Ce simti nu poti descrie e ceva magic! Sper sa te fi ajutat happy

3 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Buna,

Intr-adevar te poti indragosti dar sa nu fie iubire, in general numai o atractie fizica care se intampla cam des si pe care nu putem s-o asemanam cu iubirea.
Insa trebuie sa stii ca iubirea este atunci cand aveti aman2 sentimente reciproce, nu ajunge sa-ti placa numai tie ci si lui de tine.
Daca asta se intampla atunci sigur e iubire!
Asa cum si tu vrei sa auzi experienta altor pesoane, nici eu nu mi-am gasit perechea dar mereu m-am indragostit de baieti chiar si acum am un baiat la care habar n-am cum sa-i atrag atentia bine asta sigur nu e iubire!
Nu vreau sa te descurajez dar este foarte greu sa-ti gasesti sufletul pereche, la inceput ( prima vedere) incepe sa-ti placa de cineva fizic ( cum arata) dupa daca mai comunicati, si el simte ceva ceva pentru tine, poate sa se transforme in iubire.
Iti doresc bafta!
pa, pa

| CariocaAlba a răspuns:

Am simtit sageata. Nu mai stiu exact unde a intrat, dar a fost sageata. E PUR SI SIMPLU IUBIRE. Nu am un raspuns complex, pentru ca e doar IUBIRE. Nu trebuie sa fac o compunere pentru limba romana incat sa folosesc epitete sau metafore. Tu ce ai simtit? :3

| LoveDedy explică (pentru CariocaAlba):

Poate nu m-am exprimat bine cu cuv. ´complex ´! dar merge...´ Momentan´ nu m-am indragostit la prima vedere. Dar poate o sa se intample. :d Si am vrut sa vad cum s-au simtit alti cand li s-a intamplat!:* Si cred ca este ceva chiar dragut sa te ´indragostesti la prima vedere:*´