| Amelia87 a întrebat:

Voi ce parere aveti despre cuplurile care fac copii in conditiile in care abia se mentin financiar? Am niste rude care stau in chirie, pe care o platesc cu un salariu, o duc cam greu, el primeste ff putin si ea la fel, dar totusi acum e insarcinata. Am ramas socata cind am aflat, pai cum adica ei abia isi platesc facturile si chiria si fac copii? Poate gresesc, dar mi se pare exagerat, caci sint tineri (26, 24 ani) si ar fi putut sa mai astepte putin. Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| ExistaMosCraciun a răspuns:

Nu stiu ce e in mintea unor astfel de persoane, am intalnit un exemplu asemanator acum 2 ani si nici pana acum nu am inteles. S-or gandi ca "o sa vedem noi"? Sa- l cresti in saracie, sa nu-i poti oferi strictul necesar...groaznic.

5 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Sunt o grămadă de astfel de cazuri şi o grămadă care gândesc cu picioarele asemenea utilizatorului "micadoctorita".
Avortul e o binecuvântare iar copilul este cel mai des un blestem nici într-un caz un lucru bun!
Mai ştiu cazuri şi încă foarte multe. Poate că avea dreptate Bill Gates când spunea că peste 70% din populaţia planetei ar trebui sterilizată.
Salut!

Abh
| Abh a răspuns:

Sunt un cuplu si daca au decis sa pastreze copilul, banuiesc ca stiu si ce ii asteapta.

| doar.pt.voi. a răspuns:

Copii facuti doar pentru.alocatie.Las-o balta. Un copil e o mare responsabilitate.Trebuie sa ai grija de el ca sa nu moara.winking bafta. fundita?happy

| Damian a răspuns:

Doamne... si ce o sa ii ofere copilului ma? la 18 ani sa ii zica "la munca" eu unu nu as intemeia o familie daca nu sunt stabil financiar, am suferit destul de pe urma banilor, nu vreau si copii mei sa pateasca la fel, sti cum imi zicea mie tata cand eram mic si ii ceream ceva? cica "cand oi' castiga la loto". trebuie sa ii oferi un acoperis deasupra capului cand face 18 ani, niste bani de investit sau ma rog, ce ii va trebui, da asa. decat sa se chinuie mai bine lipsa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot mai bine decat sa iei viata unui sufletel nevinovat, parerea mea!