| Sonny_5515 a întrebat:

Voi credeti ca o relatie se bazeaza numai pe sex?

23 răspunsuri:
| elasexygagica a răspuns:

Daaalove struck in relatie totul se rezuma la sex si prestatie nebuna in path love struck ahhlove struck

| liviu42 a răspuns:

Face parte din relatie si o anume importanta!

| Daysukki a răspuns:

In cazut animalelor.da

| mona a răspuns:

Nu draga, o relatie se bazeaza pe incredere si respect

| oCiudata a răspuns:

Buna,eu nu cred acest lucru, cerd ca relatiile se bazeaza in cea mai mare parte pe dragoste. Dragoste 90%, sex 10%.
Sper ca te-am ajutat! Te pup!

| Spinoasa a răspuns:

Eu cred ca sunt dovada cea mai clara.Sunt cu un baiat de doi ani, am 17 ani si nu am facut inca sex.A spus ca ma asteapta,deci consider ca si el are importanta lui, dar la momentul potrivit, nu gata dupa 2-3 luni facem sex ca sa avem relatie mai solida.

Răspuns utilizator avertizat
| vεηiη a răspuns:

Nu doar pe sex, dar odata ce se numeste relatie, nu se poate fara el zic eu.
In sensu, ca n-ai sa vezi un baiat sa te astepte 10 ani, doar pentru ca tu, ca fata nu vrei sa o faci cu el.
Ma rog, ca fata trebuie sa ai grija cu cine vrei sa-ti incepi o relatie, altfel, o sa apara multe regrete.

| xCookiieMonster a răspuns:

Nu.ea trebuie in primul si in primul rand sa se bazeze pe dragostea dintre voi(si nu ma refer la amor sau sex) si dragoste,dupa aia sa se bazeze pe incredere,pe sinceritate,si pe alte lucruri nu pe asa ceva, asa fac cei care nu au ce face, si vor doar o aventura, daca vrei o relatie adevarata pe asta se bazeaza, asta cred eu.

| monymonika a răspuns:

UNII BARBATI ASA CRED! dar o relatie se bazeaza peonestitatea fiecaruia, pe incredere unul fata de celalalt, bunatate, pe faptul ca celalalt trebuie sa vada frumusetea ta interioara si invers, se bazeaza si pe ceea ce cred parintii vostri despre ea (relatia)...

| DREAMER_5048 a răspuns:

Conteaza foarte mult dar nu, nu se bazeaza doar pe sex happy

| 0PopaPorno a răspuns:

In niciun caz, in multe din relatii sexul nu exista, doar dragostea dintre cei 2 parteriwinking

| Troll a răspuns:

De ce sa ai o relatie bazata numa pe sex?
Asa poti foarte bine sa nu ii zici relatie si sa ti-o freci cu cine apuci pentru ca este nici un rost in a avea o relatie bazata numa pe sex. Este o pierdere de timp in ceea ce priveste relatiile.

La orice relatie sexul este ceva foarte importanta si asta nu are cum sa o nege nimeni (aici nu ma refere la relatiile ce le au plozii de 12 ani ci la aia de la 18-19 in sus cand stiu ce ii aia o relatie si gandesc)

| robertocristian a răspuns:

Nu se bazeaza numai pe sex.Se bazeaza mai mult pe respectul unul fata de altul.

| 9dianaa a răspuns:

Nu! O relație se bazează pe încredere totală, pe simpatie. nu numai pe sex. happy

| chipanoo a răspuns:

Pana acum numai raspunsuri de copii. o sa vedeti ca odata cu trecerea anilor o relatie se va baza 80% pe sex.

| kittykat a răspuns:

Normal ca nu o relatie sa bazeaza pe incredere dragoste si afectiune nu numai pe... sex...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte da.

| MuFfiN3097 a răspuns:

Nu,iar daca iubirea ta gandeste asta, nu cred ar trebui sa te mai vezi cu el...asta e punctul meu de vedere

| Luiza_4166 a răspuns:

Nu,dar intr-un fel ajuta si asta la o apropiere mai profunda intre parteneri.Dar poti avea o relatie frumoasa si fara a face sex.

| Andreea_6041 a răspuns:

In cazul meu se bazeaza pentru ca poti incepi o relatie la 16 ani si sa o termini la 40 si nu te alegi cu absolut nimic din 24 de ani de relatie macar daca esti casatorita sincera se bazeaza pe sex adica nu vreau sa raman virgina pana la 50 de ani daca ar fi cazul meu.Dar eu am debea 20 de ani

| angelika_8723 a răspuns:

Nu desigur daca iubesti pe cineva cu adevarat atunci nu conteaza doar sexul

| pisicutza98_5931 a răspuns:

O relatie bazata numai pe sex nu mai e relatie adevarata