| nicegirl97 a întrebat:

Ce faceti? pe ce credeti ca se bazeaza o relatie?

20 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Sex

| wolder a răspuns:

Pai dragoste
si daca dragoste nu e, macar... laughing)
glumescwinking

sinceritatea e destul de importanta, daca e dragoste si nu e sinceritate, atunci e fara rost

increderea face si ea intr-o relatie
respectul RECIPROC e foarte important

atractia fata de partener tine relatia activa

sexul este important intr-o relatie, pot spune ca 'pipereaza' relatia dar nu-l consider cel mai importantwinking

| neutrino a răspuns:

Cand doresti sa-ti incepi o relatie, trebuie sa te bazezi pe tine in primul rand, apoi pe partener/partenera.

| OoBunnyoO a răspuns:

Comunicare, incredere si intelegere.

| Danysan a răspuns:

Iubire si Incredere ca restul le poti face -Daca astea nu sunt degeaba le ai pe celelalte gen :Case, masini si esti nefericit :-P!

| drogh a răspuns:

O relatie se bazeaza pe 4 lucruri esentiale:
DRAGOSTE, INCREDERE, FIDELITATE, RESPECT.
Fara acestea, ea nu ar putea exista!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubirea, sinceritate, respect, incredere, intelegere, bunavointa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Comunicare,intelegere si respect reciproc

| Demonull a răspuns:

Pe nimic.
Toate eforturile sunt in zadar, mai tarziu ajungi la concluzia ''si pentru ce?'' ..pentru iluzii, minciuni si etc.
Toti spun ca o relatie se bazeaza pe sinceritate si totusi? totusi mintim
Pe incredere? dupa ce ai mintit ciuciu incredere
Pe iubire? ce e asta? o stare? starile sunt mereu trecatoare.
Pe sex? ei bine da, o relatie se poate baza pe sex cand nu ai alte optiuni.(alte metode de a obtine sex)la urma urmei si sexul este o nevoie
Daca vrei sa te mentii sanatos la cap, trebuie sa ai grija de tine sa fii egoist sa ai grija de sufletelul tau, altfel o sa fie persoane care o sa profite de bunatatea ta (eventualele relatii)si care oricum te vor lasa odata si odata.
Si revin la vechea intrebare..SI PENTRU CE?

| varcolaccc a răspuns:

Daca ar fi sa mint as spune pe respect, înțelegere, iubire, toleranta etc... Daca ar fi sa fiu sincer majoritatea sunt bazate pe interes, minciuni, si bataie de joc. O relatie e timp pierdut si dupa ce suferă toti imi dau dreptate happy

| unknøwn a răspuns (pentru varcolaccc):

Trăieşte clipa omule.
O relaţie e timp pierdut? Bun atunci.
Dacă gândeşti aşa..ar însemna că şi viaţa e timp pierdut. N-are rost să mai trăieşti, că oricum mori.
Exact aşa e şi ce spui tu.
Ai 17 ani şi încă nu ştii că nimic nu durează pentru totdeauna?
Schimbarea este normală, iar nimic nu rezistă pentru totdeauna. Mai devreme sau mai târziu se va termina. Aceasta este una dintre ideile de bază din cultura orientală: totul se termină până la urmă, nimic nu este infinit.
Tot ce este bun se termină la un moment dat. Şi vine altceva în loc. Când o uşă se închide, alta se deschide în locul ei.
Agăţându-te cu disperare de ceva ce s-a terminat, nu faci decât să te împotriveşti curentului vieţii. Let it flow.
Toată lumea moare,dar nu toată lumea trăieşte.
Dacă n-o să-ţi schimbi mentalitatea o să ajungi să ai o viaţă de rahat, exact ca a multor oameni, să trăieşti degeaba.
Te naşti, termini şcoala, lucrezi 8 ore pe zi până ieşi la pensie. Mori. Aşa văd eu că ar fi viaţa ta dacă nu schimbi ceva.

| Keith a răspuns:

O relatie se bazeaza pe:
-Iubire
-Respect
-Intelegere
-Tandrete
-Afectiune
-Situatie materiala convenabila astfel incat sa se si intretina tinerii indragostiti.
-Copii
-Etc.
-Bafta!
-Punct
.

| BlakeLively a răspuns:

Incredere, respect, sinceritate, rabdare, communicare si iubire.

| loverboy111 a răspuns:

Fake: respect, iubire
Adevarul: interes, minciuni, sex

| P3TR3 a răspuns:

Salut!
Eu (din punctul meu de vedere) o relatie trebuie sa se bazeze in primul rand de sinceritate..si in al doilea de felul vostru clasic de a fi, adica sa nu te schimbi din ceea ce erai intr'un viitor pentru ca ai un/o prieten/prietena.
Amandoi, dintr'o relatie trebuie sa fie cat mai deschisi unul cu altul si sa fie ei insusi happy
Sper ca te'am ajutat!happy
P.S - Asta a fost doar punctul meu de vedere, nu cer neaparat funda...Dar daca vrei sa dai, dai laughing :*

| P3TR3 a răspuns (pentru P3TR3):

Pe sinceritate*
pe felul vostru clasic de a fi*
Scz.m-am grabit sa scriu happy

| Raul5765578 a răspuns:

Pe respect, sinceritate, si iubire

| SKuLL909 a răspuns:

Pe dragoste, intelegere, si prin felul nostru de a fi happy

| Amalliaa a răspuns:

Incredere si respect.

| Kitty0 a răspuns:

Sinceritate,iubire,incredere unul in celalalt si restul' vine de la sine.