| UnkownHD a întrebat:

Voi credeti in iubirea la distanta?

Daca da, de ce?
Daca nu, de ce?

Vr raspunsuri mai bune big grin!
Dau funda la cel mai bun raspuns,

Răspuns Câştigător
| Andreeeeeeeea2000 a răspuns:

Sunt relații si relații.
Dacă există iubire, respect, respect si incredere in partener va funcționa relația chiar dacă e distanță la mijloc.
Iubitul meu de exemplu a fost plecat 2 ani so ne vedeam o lună pe an si chiar si asa avem 3 ani de relație si planuri de nunta.
Deci daca iubesti pe cineva merita sa încerci, chiar dacă nu funcționează relația macar stii ca ai incercat.

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

In iubire cred pentru ca am iubit o fata la distanta, depinde de fiecare cuplu.,ce cred eu e relativ man, nu stiu viitorul tau nici al meu, eu numai cred in iubire tu poti crede, in viata trebuie sa gandesti rational si sa inveti din trecut si mereu sa incerci, viata este un drum plin de incercari

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu cred!

Uite aici si o gluma pe tema asta:
Un ascultator radio, intreaba la Radio Erevan:
"Se poate face sex la distanta?"
Radio Erevan raspunde:
"da, se poate face, cu conditia ca distanta sa fie mai lunga ca sula!"

Sa stii ca, exista ceva adevar in toata gluma de mai sus, iubirile la distanta nu rezista niciodata, pentru ca, omul este tentat sa cedeze si sa aiba sex atunci cand i se ofera prilejul.
Macar unul din partneri, tot va cadea in ispita si va insela, de aceea iubirile la distanta, sunt sortite esecului.

| sofisis a răspuns:

Iubire da. Fidelitate in 99% din cazuri nu.
Si nu la nesfarsit. Adica nu exista o relatie in care unu e la Ana si altul' la Caiafa pentru foarte mult timp.

| mentholinks a răspuns:

Este posibila dar nu la infinit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce intelegi prin "iubirea la distanta".Da, te poti simti atras de cineva doar vorbind cu acea persoana, poti sa simti o anumita conexiune intre voi. Daca cei 2 raman doar la stadiul asta de relatie online clar nu e vorba de iubire. Daca au existat(sau vor exista in viitorul apropiat)interactiuni fata in fata intre ei, da, se poate vorbi despre iubire.
Daca unul dintre ei a plecat dintr-un oarecare motiv la o distanta relativ mare, depinde de varsta/maturitatea/profunzimea sentimentelor dintre cei 2. Daca e o iubire superficiala(impropiu numita iubire), relatia nu va rezista. Daca persoanele sunt imature, la fel.Sunt multe alte variabile.Depinde si de perioada de timp in care sunt despartiti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa vã vedeti macar la 1-3 saptamani, altfel nu funcioneazã pe termen lung.

| flavy7 a răspuns:

Si al meu este plecat si eu imi doresc planuri cu el