| Andreea_8316 a întrebat:

Ce credeti despre iubirea la distanta?

Răspuns Câştigător
| pink10 a răspuns:

Da cred! Si nu numai cred, traiesc o frumoasa iubire la distanta :X Care dureaza de un an si 7 luni :X Cat timp exista incredere, comunicare si multa multa iubire totul este posibil :X Am trecut prin momente grele, am trecut peste kilometrii si saptamani...Dar momentul revederii nu poate fi inlocuit de nimic, niciodata! :X Sa astepti saptamani sa il saruti din nou, sa il strangi din nou in brate, sa ii spui te iubesc, nu doar virtual! Este cel mai placut sentiment :X Chiar daca uneori este greu si iti vine sa renunti, plangi, suferi, dar mereu iubirea va invinge :X Uneori o relatie la distanta este mult mai stransa decat una normala
Da, din propria experienta iti pot confirma ca iubirea exista oriunde si oricat de departe :X
Funda?batting eyelashes

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu da roade deloc.

| Anet a răspuns:

Sa iubesti pe cineva la distanta e greu dar nu imposibil; e greu cand vrei sa il ai aproape,cand vrei sa te sarute,cand vrei sa te tina in brate, etc, insa momentele in care esti cu persoana iubita sunt de neuitat; eu personal am avut o relatie la distanta si pot spune ca atunci cand am fost cu x am trait cele mai frumoase momente din viata mea,(poti viziona filmuletzul acesta:http://www.youtube.com/watch?v=0ZKkNYBv3FY, e o scurta istorie a relatiei pe care am avut-o la distanta:(); iti doresc multa bafta si lupta pentru cel pe care il iubesti:P

| kiss a răspuns:

Iubirea la distanta e frumoasa, starneste entuziasm si dorinta.
e foarte greu pe de alta aprte, dar nu imposibil daca sentimentul este reciproc. trebuie incredere, multa incredere si devotament, ispitele sunt de 2 ori mai multe si mai grele de suportat. eu personal chiar cred ca se poate, sunt atatea cupluri care au reusit sa treaca peste acest impediment si sa fie fericiti chiar daca distanta doare. sentimentul sincer este cheia.

| Izabelaisa a răspuns:

Poi eu cred ca rezista daca este iubirea reciproca :O3
Eu traiesc relatie la distanta sincer e aiurea sad pentru ca, cand ai nevoie sa.l pupi sa-l mangai e greu dar na treci repede peste asta daca iubesti lupti pentru zilele care vor veni sa-l vezi :X!
Eu am 2 ani cu el si totul merge cat se poate de bine si vad ca relatia sta in picioare big grin!

| Alleee18 a răspuns:

Tea : ai cea mai mare dreptate. Sa stii ca e 100% adevarat. straight face. Dar sa stii ca uneori da roade, asa cum ne arata cativa din cei care au scris mai sus.Andreea,eu una zic ca e frumos,dar MARE MARE grija sa nu fii dezamagita, cum a patit subsemnata. Multa bafta si putere, vei avea nevoie :*.

| trista_5619 a răspuns:

Salut Andreea, eu cred ca este un adevarat cosmar, sa fii la distanta si sa-l iubesti foarte mult... cred ca este o lupta interioara care o simti numai tu, si fiecare persoana crede in felul sau propriu despre suferinta asta care o simte ea insasi. E drept ca unele relatii merg bine fiind la distanta, dar in multele alte cazuri pe care le cunosc, nu s-au sfarsit cu bine. Cum stiu eu si cum mai spun altii: Ochii care nu se vad, se uita... dar mereu iti sunt aproape de sufletul tau. Este imposibil sa uiti pe cineva care il iubesti din tot sufletul. pup dulce.

| Mary_5158 a răspuns:

Putine sanse...sorry
da la mine a esuat sad

| purenerve a răspuns:

Te poti caca pe ea iubire la distanta tio spun din propie experientza nu exista asa ceva...la inceput traiesti doar cu iluzi si amintiri din trecut apoi se impute treaba! la mine si fosta a fost dragoste si iubire cum n-am vazut la nimeni in jur dar certuriel geloziile framantarile neincrederea etc distrug tot! am crezut ca putem trece epste dar nu si"DE CAND E LUMEA FACUTA OCHII NEVAZUTI SE UITA"

| mihaela_8638 a răspuns:

Eu zic ca nu tinesad

| adi123_2132 a răspuns:

O prostie...

| NAdrian a răspuns:

Mi se pare un lucru dragut...
Dar na... Ochii care nu se vad, se uite
Nu vreau sa te dezamagesc...

Sall

| UnuAltu2000 a răspuns:

E frumoasa.dar se duce repede daca nu exista maxima incredere:p. Daca nu ai 100% incredere intervine gelozia imediat.

| tea_7025 a răspuns:

Iubirea de la distanta nu e buna! poate,prin telefon iubitul/iubita iti spune "te iubesc" poate in timp ce o tine pe o alta in brate! deci, daca tii o relatie la distanta, iti urez multa bafta!