| nimicaici a întrebat:

Voi cum definiti "a saruta >bine"?:

10 răspunsuri:
| Muppet a răspuns:

Asta e relativ... Fiecare are preferinte proprii in "arta sarutului" deci nu cred ca exista o definitie pentru asta sau pentru "sarutul perfect". Oricum, prin "a saruta bine" inteleg un sarut sincer, asociat cu o stare de spirit pozitiva care sa te faca sa simti fluturasi in stomac. Conteaza si persoana pe care o saruti(probabil cel mai multhappy )

| DeeaMarry a răspuns:

A te saruta cu persoana iubita!

| Dr3yga20 a răspuns:

A baga limba pe gat si a iesit pe cur

| WeedGotMeCrazy a răspuns:

A nu lasa o tona de saliva la botu partenerului si a nu ii baga limba pana in gat si ai simti aroma a ceea ce a mancat la pranz straight face pff...

| Phantasmagoria a răspuns:

Pentru mine conteaza foarte mult sincronizarea perfecta, nu stiu cum sa explic, ca.e vorba despre sarut, dar e neplacut cand unu inchide gura si celalalt o deschide, iti dai seama ca iese ceva naspa.Plus ca un sarut e mult mai placut daca ai sentimente fata de persoana cu care te saruti. Conteaza mult si,, gustul" pe care il are, ca doar nu o sa iti placa sa te saruti cu unu care a mancat ceapa. Si textura limbii....ma rog.laughing. Cred ca ajunge. :*

| PisSsy a răspuns:

Sa...vina de la sine. si sa fie placut..amndurora.happy

Răspuns utilizator avertizat
| amdr001 a răspuns:

Cred ca trebuie sa fie din inima... trebuie sa fie dragoste pura, ceva pasional, si atunci cand totul vine de la sine, atunci e perfect :X:X:X

| D1a a răspuns:

Sarutul care vine din inima e un sarut bun

| D1a a răspuns:

Sarutul care vine din inima, e un sarut bun