| anonim_4396 a întrebat:

Voi cum le-ati spus parintilor ca aveti iubita/iubit?laughing

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Eu acum vb cu o fata din Romania si nici nu stiu daca intr-o buna zi o sa fiu cu ea depinde poate isi gaseste un prieten in tara inainte sa ma intorc eu

| RXN a răspuns:

De actualul meu preten nu le-am spus. M-a vazut mama de cateva ori cu el si a inceput cu aluziile si na, eram incoltita, nu puteam sa mai neg.Am evitat tot timpul sa le spun alor mei ca sunt implicata intr-o relatie, caci incep cu texte legate de faptul ca nu e bine sa-mi incep viata sexuala, ca baietii sunt nesimtiti si te fac sa suferi, sa nu ma implic mai mult decat trebuie, sa fac aia, sa nu fac aia. Iar eu cum am alte principii, ma enerveaza discutiile astea, asa ca prefer sa le evit.In afara de actualul, nu mai stia de niciunul, de aceea credea ca el e primul meu prieten si mi-a tinut un luuuuung discurs despre cum ar trebui sa fie o relatie la 17 ani.In viziunea ei, logic.

| Bacemi a răspuns:

Nu le-am spus niciodata. Sunt relatii despre care ei nu stiu ca au fost. Cand si-au dat seama a fost pentru ca ma vedeau vorbind pe mess si la telefon. Dar atat. Alteori nu aveam nici o relatie si ei isi inchipau ca am. Nu imi place sa vorbesc despre relatiile mele. Daca ma intreaba cineva despre subiectul relatii nu am de ce sa mint dar nu dau multe detalii. Consider ca subiectul relatii este ceva ce tine de intimitatea mea. Sunt ceva mai deschis doar in fata prietenilor.

| Razvan a răspuns:

Pe mama am pus-o in fata faptului implinit.Adica am pus-o face to face cu el. L-a simpatizat.Bineinteles ca la scurt timp a aflat si tata.Nu s-a opus.Si asa am fi trait fericiti pana la adancti batraneti eu cu prietenul daca nu ne-am fi certat intr-o buna zi cu soare si nu ne-am fi despartitlaughing

| Maestra a răspuns (pentru Razvan):

AHA... Iar pe tine te cheama Razvan...

Chiar nu aveau nimic de reprosat?!?

| Rayyy a răspuns:

Eu de obicei cand ma indragostesc de un baiat, incep sa ma extaziez foarte tare si sa trimit SMS-uri incolo si-ncoace si sa spun la toata lumea despre el.
Astfel. daca ajung cu el, toata lumea se asteapta la asta tongue
Inclusiv parintii, carora le spun mai totul!

happy

Elianna
| Elianna a răspuns:

Eu am patit o chestie nostima! la vremea aceea locuiam la parter.Si aveam un prieten care fluiera intr-un anumit fel la fereastra mea si eu stiam ca a venit si ieseam. Dar o data nu eram in camera mea ci in bucatarie si nu l-am auzit si el, prietenul, daca a vazut ca nu ies s-a bagat in gradina si a batut la geamul camerei mele! Tata, care a auzit ceva suspect la geam a crezut ca este un hot si a iesit tiptil din scara blocului si l-a prins pe "intrus" in flagrant delict! L-a luat de guler (tata era un om masiv, inalt si prietenul meu era cam pirpiriu!) si a iesit cu el din gradina pe sus! Printre balbaielile lui, tata a inteles ca el ma cauta pe mine si ca nu voia sa deschida geamul si nici sa fure ceva! L-a adus cu forta in casa si m-a strigat pentru confruntare! Cand am vazut ce palid era prietenul meu si cum mustacea tata a ras inabusit, m-a apucat si pe mine un ras in hohote! Cu acest baiat am fost prietena 2 ani, dar daca tata spunea sa ma aduca acasa la o anumita ora...mort,copt, facea orice sa nu-l supere cumva pe tata si ajungeam la ora stabilita, chiar daca eu voiam sa mai stam! Si tata statea fara grija! Venea la usa si ma lua si ma aducea tot la usa la inapoiere! Asa au aflat parintii mei de prietenul meu "X"!

| Maestra a răspuns (pentru Elianna):

Vreau si eu un tata asa! laughing

| carminaburana43 a răspuns:

Simplu am dus pe el la parinti si la parinti i-a placut de el din prima.Caci ce mi-a placut mie i-a placut si parintilor.

| deea40 a răspuns:

Pai. vorbeam cu el la telefon si ea ma intreba cu cine vorbesti si eu i-am zis ca cu un baiat si iamz is pe nume.
si dupa un timp ma interbat dar acest bait este pr tau si i-am zis ca da. si apoi a invceput sa ma intrebee despre el.

cu penultimul i-am zis. ceva de genu : vreau sa vorbesc cu tine si a zis bien si i-am zis ca am un prieten si m-a intrebat despre el. si apoi la cunoscut si venea la mien acasa

| nicusor19 a răspuns:

Buna Deniiisahappy
Pai in primul rand ar trebui ca tu si parintii tai sa aveti o comunicare cat mai deschisa si lipsita de secrete, daca ai aceste lucruri e usor, incearca sa vorbesti cu ei si eu cred ca te vor intelege ca si ei au trecut prin astahappy in fond din dragostea lor te au pe tinehappy

| Giulya93 a răspuns:

Am aparut cu el acasa, la ai mei la usa...hee hee. La inceput au fost mirati, dar l-au indragit foarte repede:X