| Maria_7245 a întrebat:

Voi cum le-ati spus parintilor ca aveti iubit/a?

5 răspunsuri:
| aniriiiiii a răspuns:

I am spus initial mamei, pentru ca vedea ca vbeam la tel, apoi mama m a ajutat sa i spun tatei

| Angeline a răspuns:

Depinde in ce fel de relatie esti cu parintii tai, daca is comunisti, mai bine mai lasa un timp, dar daca sunt deschisi si intelegatori, spui si asa, cand te suna, si daca intreba ca cine te cauta ii spui numele lui, sau ca iubitu, bati apropouri despre el, si o sa te ia un pic la intrebari, dar incerci sa nu-i spui chesti stanjenitoare si urate despre el happy

| Rebecca a răspuns:

Poarta o discutie cu parintii tai, Maria. Fa-i sa inteleaga ca esti destul de mare pentru a avea un prieten si stii cat de departe este bine sa mergi si unde sa te opresti. Daca incep sa urle la tine ii lasi sa termine si le spui sa nu te mai considere o pustoaica pentru ca nu mai esti, si nici vremurile nu mai sunt cum erau candva...
Eu ii spuneam mereu mamei. Am o relatie f buna cu ea si putem vorbi despre orice. poate ca in timp o sa devinsa si parintii tai intelegatori. dar mai intai invata tu sa vorbesti cu ei si sa ii intelegi, vorbeste calm cu ei si explica'le ce simti

| Maria_7245 explică:

Eu nu stiu cum sa le spunstraight face
Sunt vazuta de a mei ca fata lor mica
si nuh ca am crescut si am imediat 17 ani
nuh ma inteleg prea bine cu a mei
tot timpul ma cert cu mama
sunt mai severi
si prietenului meu i-a spus cineva sa ma lase in pace daca vrea sa ii fie bine
si ca daca nu ma va lasa poate va avea probleme cu tata si ca il va bate si chesti dn asteastraight face
nu stiu cum sa le spun mi-e frica cum vor reactiona
mi-e frica sa nu imi interzica mai multe lucruri
sa nu ii faca lui probleme straight face
cum as putea sa le zic? avem o relatie serioasa si ne iubimstraight face
parinti lui stiu de mine sunt de acord
si el imi tot bate app`uri sa le zic dar mi-e greu este primul prieten

| BlueEyes a răspuns:

Cand trebuia sa mergem impreuna la o petrecere,i'am spus iubitului meu sa treaca pe la mine sa ma ia si cand l'au vazut ai mei am zis "Mama,tata, el este prietenul meu!"hee hee.Si a trebuit sa plec, asa ca discutia am avut'o a doua zi ...Nu a fost mare lucru.Tu cum ai procedat? :*