| KindKid17 a întrebat:

Vorbesc cu o fata de mult timp, mi-a dat de 1 martie un ursuleț, eu de 8 o bratara si trandafir. Poarta tot timpul bratara. Ideea e ca se vede clar ca ma place. Ieri cand am invitat-o subtil sa iesim prin oras, a zis ca are altceva de facut. Dupa i-am propus de un film si a zis ca ar fi naspa sa faca asta față de prietenul ei. Eu ce ar trebui sa fac acum? Ea are 17 eu 18 ani.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| bbobo22 a răspuns:

Nu prea ai ce face. Posibil sa nu te vrea ca iubit ci doar ca si amic. Daca o placi asa mult, ai rabdare, si mai incearca discret cu cate o invitatie, dar fara sa fii insistent. Fii amicul ei, confidentul ei daca ea accepta, acorda-i atentie si cu multa rabdare, dupa cateva luni sau ani, posibil sa fie cu tine. Ai grija doar sa nu transformi asta intr-o obsesie. Pana cand va aparea momentul potrivit, tu trebuie sa-ti vezi de viata ta normala si inclusiv sa-ti faci o alta iubita. Daca te va vedea disperat, sansele sa fii cu ea vor fi aproape zero. Succes si multa rabdare!

13 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Daca are prieten. de ce incerci?

| KindKid17 explică (pentru DoarBogdan):

Prietene, abia azi mi-a spus de el, dar eu tot vorbesc cu ea de prin noiembrie

| corbulalbrosu a răspuns:

Ieri cand am invitat-o subtil (de ce SUBTIL?) sa iesim prin oras, a zis ca are altceva de facut. Spune-i in mod direct, pe fata, in mod cat se poate de clar si pe intelesul ei ceea ce doresti de la ea. Daca accepta bine, iar daca nu vrea, atunci este inutil sa mai ''freci menta'' pe langa c#rul ei. big grin Bafta!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru KindKid17):

"Dupa i-am propus de un film si a zis ca ar fi naspa sa faca asta fata de prietenul ei". Da, scuze ca nu mi-am dat seama ca azi ti-a zis asta.

Trecand peste... serios? Vrei o relatie cu o fata care acum ti-a zis ca are prieten dupa ce vorbesti cu ea din noiembrie? :/

| KindKid17 explică (pentru corbulalbrosu):

Subtil, adica i-am trimis o postare. Scria ceva gen: Instagramul n-a mers, dar poate mergem noi 2 undeva

| KindKid17 explică (pentru DoarBogdan):

N-ar fi normal sa mai vreau o relatie cu ea, dar as vrea sa stiu ce a fost in capul ei pana acum! Ca mi-am facut sperante degeaba

| Plato a răspuns (pentru KindKid17):

Pai cum ce-a fost in capul ei? Ati fost prieteni. Nu totul se rezuma la relatii, unii vad si optiunea ca doua persoane sa fie doar prieteni. Ce te socheaza chiar asa?

| KindKid17 explică (pentru Plato):

Nu, dar cred ca si-a dat seama ca urmaream asta laughing Nu fetele au simtul asta dezvoltat? In fine, ramanem prieteni oricum, doar nu dramatizez.

| Plato a răspuns (pentru KindKid17):

Da, chiar daca si-a dat seama, a vrut sa ramana prietenia si sa n-o strica. Poate se gandea ca-ti trece, sau ca intelegi ca nu e cazul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar mie mi-a atras atenția că ai primit un ursuleț cadou? rolling on the floor

| KindKid17 explică (pentru anonim_4396):

Se pare ca da :\

| danaieladaniela a răspuns:

Are iubit...nu ai ce face veizi-ti de viata

| crystygye a răspuns:

Data viitoare poate intrebi daca are iubit in primele zile, nu dupa 6 luni.