| muertas a întrebat:

Salut! De ceva timp vorbesc cu o fată de la liceu pe Instagram si i-am propus de cateva ori sa iesim dar imi zice ca nu poate pentru ca e ocupata. Ideea ca e imi spune ce face si de ce e ocupata si nu ma minte. Ar trebui sa mai astept sau ce ar trebui sa fac in cazul de față pentru ca ma inteleg destul de bine cu ea.

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Daca isi doreste sa iasa cu tine, oricat de ocupata va fi, isi va face timp sa se vada cu tine.
Daca invoca mereu pretexte, oricat de credibile si reale ar fi, in esenta ideea e aceeasi, nu-si doreste sa se vada cu tine.
Prin urmare, nu te mai amagii.
Iti recomand ca data urmatoare cant te refuza fumos, sa-i spui ceva gen "hmm, inteleg, atunci ramane sa revii tu cu un mesaj atunci cand ai timp sa ne vedem".
Nu neaparat asa cum am spus eu mai sus, ideea e sa pui aceasta datorie pe umerii ei, sa-i dai de inteles ca tu ai insistat prea mult, si ca nu o vei mai face. Iar aici sunt doua variante, va intelege ceea ce ai zis, si va propune ea, sau se va face ca uita, ca e in continuare ocupata, caz in care, ar trebui sa uiti si tu de existenta ei.

3 răspunsuri:
| geoconda a răspuns:

Poate nu vrea relatie. E un copil. Si tu la fel, Dacă ai 18 sau mai putin

| yooshi a răspuns:

Daca chiar iti place de ea, mai asteapta.Sau poti sa ai o discutie serioasa cu ea si sa o intrebi daca ea simte ceva sau daca si-ar dori ceva mai mult, asa nu astepti pentru nimic.

| 91Bogdan91 a răspuns:

Discutabil. Dacă ești convins 100% că nu e vrăjeală și fata e ceea ce cauți tu, atunci probabil că merită așteptarea. Altfel, probabil că vorbește cu tine din plictiseală. Multe puștoaice fac treaba asta pentru a-și lua doza zilnică de atenție.
Încercă să nu te lași pradă propriilor emoții și să fii mai atent la detalii, poate că persoana respectivă nu e chiar cine vrea să pară. Dacă te-a refuzat de multe ori, pune-ți un semn de întrebare.
O altă tactică ar fi sa îi propui să ieșiți nu prin mesaje, ci face to face sau apel telefonic. Dacă te minte îi va fi mai greu să inventeze ceva pe moment, se va bâlbâi și-ți vei da seama de niște treburi.