| KindKid17 a întrebat:

Imi place o fata destul de mult. De mult timp tot vorbeam si chiar imi mergea bine‚ progresam in relație. Dupa multe vorbe‚ am chemat-o la un film si a spus ca nu poate. Am înțeles. Cu alta ocazie‚ iar am invitat-o in oraș‚ mai clar. Mi-a zis ca ar fi nașpa să facă asta iubitului ei. Dupa‚ i-am zis ca nu știam și mi-am cerut scuze si ea a zis ca nu e nimic‚ etc. Ea este in clasa 11a‚ eu a 12a. In pauze o vad cum sta cu alt baiat‚ doar ei doi pe banca‚ vorbind si râzând. Nu e prima data. Eu ce aș putea sa mai fac acum? Nu arăt rau‚ am mașina‚ situație materială decentă‚ merg la sala‚etc. Ce pot face? Dintr-o dată s-a distanțat de mine‚ poate din cauza invitațiilor‚ dar sta cu alții. La început ea îmi dadea mesaje și eu văzând ca e atrasă destul de mine‚ am inceput sa actionez. Acum nu prea mai merge. Ce sa fac in situația asta? Cine a citit tot‚ mulțumesc de timpul acordat‚ iar daca mai doriți detalii‚ intrebați-mă.

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Poate esti prea disperat dupa ea,nu te place,nu e atrasa de tine,nu are nici un interes, esti prea sacaitor,trebuie inteles ca faza cu sufletul conteaza sunt basme,fetele vor si ele un baiat care le atraga fizic, le place si lor sa vaneze,un tip care e disperat nu e o prada,si lor le place drama, jocul, preupun ca nu ai sarcasm,simtul umorului,esti plictisitor, antisocial, ne intrebam de ce te respinge, si eu te-as resinge ca prieten, dar fata aia

| KindKid17 explică (pentru RAY):

Am ras puțin la răspunsul ăsta. Trebuia sa specific ca‚ culmea‚ am simțul umorului chiar dezvoltat. Am zis ca merg si la sala. Is si inalt‚ nu sunt gras sau slab. Nu am probleme cu anxietate sau altele.

| RAY a răspuns (pentru KindKid17):

Daca nu te place ce sa faci asta e, nu poti obliga un om sa te placa

| Catrice a răspuns (pentru RAY):

Îți place litera A să înțeleg rolling on the floor
Tot la mine te gândești vad ca altfel nu ma puneai în capul listei rolling on the floor

| RAY a răspuns (pentru Catrice):

Vezi ca stii

Răspuns utilizator avertizat
| Manu223 a răspuns:

Salut, am mai vazut intrebarile tale pe acest subiect si eu am fost in aceeasi situatie corbeam cu ea non stop mergeam in oras ne distram eram impreuna pana cand am aflat ca are prieten si am intrebat o daca e cu x si a zis ca da dar mai pe ocolite, eu am vrut sa nu mai vorbesc cu ea dar dupa o zi sau 2 mi-a dat mesaj *mie cand imi mai dai mesaj* a zis si cumva am continuat sa vorbim dar nu m-am mai implicat decat ca un prieten chiar daca eram nebun dupa ea, stiam ca o sa se desparta de ala si am vrut sa ma bag iar cu ea dar dupa s au impacat ea mi-a dat block dupa si a cerut scuze si a zis ca mi-a dat block ca sa nu se desparta urat de ala in tot timpul asta am primit amenintari de la prietenul lui, o vad in fiecare zi la liceu. eu sunt genu de om care nu vrea sa stea certat cu o persoana intr-un final i am dat mesaj de pe un cont faje dacacar vrea sa mai vorbim si a zis ca nu si sa nu o mai deranjez asa ca sa ii zici sa aleaga pe tine sau pe ala, daca nu face asta te desparti de ea, ea are relatie stabila si cand se cearta cu ala sau are nevoie de atentie vine la tine o sa isi piarda interesul de tot daca nu acctionezi acum